e-Kiosk.pl - Detektyw 8/2019

fragment

Detektyw 8/2019

Opracowanie zbiorowe

Czas trwania: 3 godz. 4 min.

Kupując otrzymujesz:

MP3
Pojedyncze wydanie
6.61 zł

Opis

Od redakcji

Emocje to zły doradca

U progu tegorocznego lata Polską wstrząsnął dramat zamordowanej 9-miesięcznej Blanki z Olecka. Z pierwszych ustaleń prokuratury wynika, że niemowlę zostało przed śmiercią skatowane i wykorzystane seksualnie. Blanka miała serce przebite żebrem, mogła być uderzana młotkiem lub wałkiem. Ojciec i matka nieżyjącej dziewczynki usłyszeli zarzut znęcania się nad dzieckiem i zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi im kara od 12 do 25 lat więzienia lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Zabójstwo małego dziecka zawsze wywołuje olbrzymie emocje społeczne. - Mam roczną córeczkę i nie mogę tego czytać, jakim trzeba być? żeby coś takiego zrobić? Te wynaturzone kreatury nie zasługują na nic innego tylko na utylizację... mam nadzieję, że w więzieniu zajmą się nimi należycie... mają cierpieć... - to tylko jeden z internetowych głosów. I nie jest odosobniony! Podobnych były setki.

- Śmierć małego dziecka nie podlega żadnym dylematom - powiedziała wywiadzie dla Wirtualnej Polski dr Katarzyna Iwińska, socjolog. - Sprawca jest na wskroś zły. Ludzie jeszcze bardziej intensyfikują swoją niechęć, bo nic nie mogą zrobić ze swoimi emocjami. Jest smutek i wielka złość. Nie ma tu sprzeczności. Nie ma dylematów, jest chęć zemsty natychmiastowej. Ząb za ząb.

Emocje to ludzka rzecz, ale od oceny działania są sądy. I im trzeba pozostawić wydanie kary w tych bulwersujących sprawach.

Krzysztof Kilijanek

czytaj więcej zwiń opis