e-Kiosk.pl - Tygodnik Podhalański 7/2020

czytaj

Tygodnik Podhalański

7/2020 (13.02.2020)

Liczba stron: 48

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
3.90 zł
125,00 zł

Opis

Bukowina w żałobie - matka i dwie córki nie żyją, a prokuratura szuka winnych - na Podhalu są setki takich bud, które w czasie halnego zagrażają życiu ludzi; turyści zwabili taksówkarza, by groźbami i przyduszaniem wymusić na nim zwrot 500 zł; poseł Paluch z obwodnicą w teczce; w Klikuszowej przy zakopiance brakuje chodnika, co bardzo utrudnia życie mieszkańcom; morderczy wyścig dookoła Gorców i Tatr - ponad 300 kilometrów na rowerze w jeden dzień; 17-latek z Waksmundu od urodzenia zmaga się z porażeniem mózgowym czterokończynowym; w pierwszy wieczór Góralskiego Karnawału na scenie królowały dudy; 75. rocznica wyprawy TOPR na Zwierówkę; z Karakorum wracają na tarczy; w Gliczarowie Górnym poprawy nie widać, mieszkańcy i turyści wciąż narażeni są na zatrucia i poważne choroby; derby dla unihokeistek Podhala; Liwia Kubin mistrzynią Polski.

Tygodnik Podhalański to niezależne pismo regionalne – ukazuje się już od 1989 roku na terenie Podhala, Orawy, Spisza i Pienin. Od ponad dziesięciu lat dostępne jest także w Chicago i Toronto. Na jego łamach publikowane są aktualne informacje z regionu.
Obecny nakład wynosi ok. 25 500 egzemplarzy – od 2004 roku nakład kontrolowany jest przez Związek Kontroli i Dystrybucji Prasy. Tygodnik jest publikowany w każdy czwartek.

czytaj więcej zwiń opis