e-Kiosk.pl - Świat Nauki 4/2020

czytaj

Świat Nauki

4/2020 (26.03.2020)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
12.99 zł 12.99 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 26% w porównaniu do ceny z okładki

115,00 zł

Opis

Któryś z dwóch wyników różnych pomiarów tempa ekspansji Wszechświata musi być błędny – ale który?; naukowcy chcą z powietrza zbadać, w jaki sposób pożary roślinności, których częstość w skali świata rośnie, mogą zaszkodzić ludzkiemu zdrowiu; zapewnienie efektywnej kontroli człowieka nad bronią autonomiczną stanowi niezbędny warunek globalnego bezpieczeństwa; naukowcy odkryli w przestrzeni kosmicznej tajemnicze cząsteczki oraz związek, od którego zapewne rozpoczęły się reakcje chemiczne w kosmosie; leczenie osób podatnych, zanim dojdzie do zachorowania, daje największe szanse na uniknięcie śmiertelnej choroby mózgu wywołanej prionami; co zabija monarchy, ulubione motyle Amerykanów: nowe dowody zmieniły kierunek debaty, wskazując na inne niż stosowanie hebicydu Roundup przyczyny kryzysu tych wyjątkowych owadów; malowidła jaskiniowe z Sulawesi to najstarszy znany przykład sztuki przedstawiającej.

ŚWIAT NAUKI

Gdy inni opisują naukę, nasi autorzy ją tworzą

"Świat Nauki" jest polską edycją "Scientific American", znanego i cenionego na całym świecie miesięcznika popularnonaukowego o ponad 160-letniej tradycji, wydawanego w 18 wersjach językowych i w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Informuje o najnowszych odkryciach naukowych, technikach i technologiach. Jego autorzy będący niekwestionowanymi autorytetami, częstokroć laureatami Nagrody Nobla (132 do jesieni 2006 roku), w atrakcyjny i przystępny sposób piszą o swoich osiągnięciach i tajnikach warsztatu badawczego, pokazują znaczenie nauki w postępie cywilizacyjnym i jej związki z życiem codziennym. Nie ma dziedziny ani formy dziennikarskiej, która byłaby w nim pomijana.

Trzon każdego numeru tworzy 7-8 obszernych, bogato ilustrowanych artykułów. Większość to tłumaczenia z "Scientific American" lub jego obcojęzycznych edycji. Coraz częściej w "Świecie Nauki" publikują również polscy naukowcy. Obok dużych artykułów czytelnik znajdzie na naszych łamach felietony z pogranicza nauk przyrodniczych i ścisłych, filozofii oraz nauk politycznych, przeglądy nowinek naukowych, informacje ze środowiska akademickiego, odpowiedzi na pytania czytelników oraz recenzje najciekawszych książek popularnonaukowych. Od 2003 roku pod szyldem "Świata Nauki" pojawiają się również monograficzne wydania specjalne.

Zobacz też: wydania specjalne Świata Nauki.

czytaj więcej zwiń opis