e-Kiosk.pl - Świat Nauki 6/2020

czytaj

Świat Nauki

6/2020 (02.06.2020)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
12.99 zł 12.99 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 26% w porównaniu do ceny z okładki

115,00 zł

Opis

Raport specjalny: pandemia COVID-19; choroba Alzheimera a smog: cząstki zanieczyszczeń pochodzących m.in. z samochodów zostały ściśle powiązane z chorobą Alzheimera; kwantowy steampunk – nowa gałąź fizyki stawia sobie za cel unowocześnienie pojęć XIX-wiecznej termodynamiki i zastosowanie ich do opisu układów kwantowych; Pigmeje od zawsze żyli w basenie Konga – aż pojawiła się cywilizacja i ochrona przyrody; nowe badania gigantycznego masywu wulkanicznego Tamu zmieniają poglądy na temat genezy znacznych fragmentów dna oceanicznego; nasze zęby są stłoczone, krzywe i pełne ubytków, ale nie zawsze tak było.

ŚWIAT NAUKI

Gdy inni opisują naukę, nasi autorzy ją tworzą

"Świat Nauki" jest polską edycją "Scientific American", znanego i cenionego na całym świecie miesięcznika popularnonaukowego o ponad 160-letniej tradycji, wydawanego w 18 wersjach językowych i w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Informuje o najnowszych odkryciach naukowych, technikach i technologiach. Jego autorzy będący niekwestionowanymi autorytetami, częstokroć laureatami Nagrody Nobla (132 do jesieni 2006 roku), w atrakcyjny i przystępny sposób piszą o swoich osiągnięciach i tajnikach warsztatu badawczego, pokazują znaczenie nauki w postępie cywilizacyjnym i jej związki z życiem codziennym. Nie ma dziedziny ani formy dziennikarskiej, która byłaby w nim pomijana.

Trzon każdego numeru tworzy 7-8 obszernych, bogato ilustrowanych artykułów. Większość to tłumaczenia z "Scientific American" lub jego obcojęzycznych edycji. Coraz częściej w "Świecie Nauki" publikują również polscy naukowcy. Obok dużych artykułów czytelnik znajdzie na naszych łamach felietony z pogranicza nauk przyrodniczych i ścisłych, filozofii oraz nauk politycznych, przeglądy nowinek naukowych, informacje ze środowiska akademickiego, odpowiedzi na pytania czytelników oraz recenzje najciekawszych książek popularnonaukowych. Od 2003 roku pod szyldem "Świata Nauki" pojawiają się również monograficzne wydania specjalne.

Zobacz też: wydania specjalne Świata Nauki.

czytaj więcej zwiń opis