e-Kiosk.pl - Warszawa - miasto grzechu. Prostytucja w II RP

fragment

Warszawa - miasto grzechu. Prostytucja w II RP

Paweł Rzewuski

Czas trwania: 2 godz. 49 min.

Kupując otrzymujesz:

MP3
Pojedyncze wydanie
11.90 zł

Opis

W czasach II Rzeczpospolitej Warszawa była prawdziwym miastem grzechu. Stołeczni policjanci nie radzili sobie z przestępczym półświatkiem, a ich największym problemem była? prostytucja. Najstarszy zawód świata opanował całe śródmieście przedwojennej stolicy.

O tym, gdzie najlepiej iść "na panienki" wiedzieli już warszawscy gimnazjaliści. A ten, kto miał wątpliwości, mógł je szybko rozwiać. Dorożkarze, taksówkarze, recepcjoniści - za niewielką opłatą każdy z nich chętnie dzielił się swoją wiedzą. Płatna miłość dla każdego? Czemu nie! Dla biednych - szybka miłość w nadwiślańskich zaroślach. Dla zamożnych - towarzystwo eleganckich dam w luksusowych lokalach.

Gdy Marszałek Piłsudski spacerował po Alejach Ujazdowskich dumając nad losami kraju, jego żołnierze nierzadko szukali ukojenia w ramionach "kobiet upadłych". Podobnie robili urzędnicy, aktorzy, lekarze i inni szanowani obywatele. Tak wyglądała codzienność miasta grzechu. Wiele kobiet wybierało drogę nierządu w dramatycznych okolicznościach, próbując ratować się przed nędzą. Ale czy wszystkie? Ekskluzywne damy przesiadujące w Adrii czy w Gastronomii zarabiały więcej niż urzędniczki państwowe i niejednokrotnie były od nich lepiej wykształcone...

Paweł Rzewuski w swojej książce "Warszawa miasto grzechu: prostytucja w II RP" zabiera Czytelników w podróż po mieście, o którym niewielu słyszało. Z dużą wprawą oprowadza po Warszawie pełnej mrocznych tajemnic, żądz, wstydliwych sekretów i przemocy. Byłby to wspaniały kryminał, gdyby nie fakt, że to wszystko zdarzyło się naprawdę?

Paweł Rzewuski - redaktor portalu Histmag.org, filozof i historyk. Autor hitowych publikacji z serii "Wielcy zapomniani dwudziestolecia". Mieszkaniec warszawskiego Mokotowa.

czytaj więcej zwiń opis