e-Kiosk.pl - Vario - magazyn paralotniowy 1/2015

czytaj

Vario - magazyn paralotniowy

1/2015 (19.12.2014)

Liczba stron: 80

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
13.90 zł 14.90 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 20% w porównaniu do ceny z okładki

47,60 zł

Opis

Ziad Bassil specjalnie dla Vario – Ziad testuje dla naszych Czytelników wybrane paralotnie klasy EN B: AirDesign Rise 2, Nova Mentor 3, Gin Carrera oraz Niviuk Hook 3; PPG – test najnowszego skrzydła do latania z napędem Ozone Viper 3 oraz trajki Airone Retro; Kamil Mańkowski – wywiad z aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Świata w klasie PF1; Acrocollective – każdy z nas niejednokrotnie widział pilotów akrobacyjnych, których wyczyny przyprawiały o szybsze bicie serca. Wszystko zaczęło się pod koniec lat dziewięćdziesiątych od figury nazwanej Sat. Od tamtej pory dynamicznie rozwinął się nowy odłam paralotniarstwa – acro. W Polsce jest niewielka grupa pilotów, którzy zajmują się tego typu lataniem. Dla nich to przede wszystkim styl życia i freestyle. O początkach acro w Polsce i swojej drodze do poziomu, jaki obecnie reprezentują, opowiada Acrocollective; Aaron Durogati – pilot testowy Gina, zawodnik Red Bull X-Alps oraz jesden z najlepszych pilotów Pucharu Świata opowiada o swoim zimowym projekcie – speedriding z trzech najwyższych szczytów Alp: Monte Rosa, Mont Blanc, Breithorn; nowa klasa CCC i zmiany w certyfikacji EN D – o zamieszaniu jakie wywołało wrzucenie paralotni wyczynowych do kategorii EN D, w końcu ma zapanować porządek. Powstała nowa klasa skrzydeł wyczynowych CCC i od nowego roku wszystkie skrzydła wyścigowe są certyfikowane w tej klasie. Ustalono również zmiany w klasie EN D, mające na celu przywrócić wiarygodność testów. Czy to się uda – czas pokarze; Klaudia Bułgakow – paralotniowa Mistrzyni Świata będzie zdradzać Czytelnikom swój warsztat; Zbigniew Gotkiewicz – opisze najczęstsze wypadki oraz doradzi jak ich unikać; nowości sprzętowych na rynku paralotniowym i nie tylko.

Jedyny polski magazyn poświęcony w całości lataniu na lotniach i paralotniach (także z napędem).
VARIO jest sukcesorem i kontynuatorem funkcjonującego przez prawie 18 lat Działu Paralotniowego „Przeglądu Lotniczego - Aviation Revue”, więc nie należy go postrzegać jako czasopismo „początkujące”. Wydawca postawił na pierwszym miejscu fachowość, precyzję i odpowiedzialność pisania o dyscyplinie lotniczej, w której nigdy nie należy zapominać o żelaznych zasadach bezpieczeństwa, a jednocześnie na pozostawienie czasopisma w kręgu naturalnej subkultury paralotniarskiej, odpowiadającej wrażliwości wszystkich uprawiających ten sport. Gwarancją dotrzymania tych priorytetów są twórcy magazynu: redaktor naczelna Karolina Kocięcka - paralotniarka, zawodniczka, członkini Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego, od czterech lat organizator i Kierownik Sportowy Paralotniowych Mistrzostw Polski oraz Tomasz Pankiewicz, dyrektor artystyczny VARIO, artysta grafik, od lat zapalony paralotniarz - członek Kadry Narodowej, który nadał nowemu czasopismu niepowtarzalną szatę graficzną.
Wśród współpracowników i autorów znajdują się czołowe osobistości ze świata sportu paralotniowego, instruktorzy, konstruktorzy sprzętu ale również specjaliści z dziedziny organizacji ruchu lotniczego i struktur przestrzeni, w przystępny sposób wyjaśniający zasady korzystania ze wspólnej dla wszystkich rodzajów lotnictwa przestrzeni powietrznej.
VARIO wydawane jest pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego i jego misją jest jednoczyć środowisko paralotniowe w Polsce oraz nagłaśniać jego potrzeby opinii publicznej.

czytaj więcej zwiń opis