e-Kiosk.pl - Vario - magazyn paralotniowy 2/2015

czytaj

Vario - magazyn paralotniowy

2/2015 (01.04.2015)

Liczba stron: 80

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
13.90 zł 14.90 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 20% w porównaniu do ceny z okładki

47,60 zł

Opis

Relacja Mariusza Wiśniowskiego z Paralotniowych Mistrzostw Świata, które odbyły się w styczniu w Kolumbii; test skrzydła ITV Billy. Prezentacja najnowszego skrzydła slalomowego Dudek Snake XX; Niviuk Icepeak 8; Red Bull X-Alps 2015 – prezentacja tegorocznej trasy, wywiad z Yvonne Dathe i Pawłem Faronem; obszerny artykuł Zbyszka Gotkiewicza przedstawiający poprawne podejście da lądowania i związane z nim zagrożenia; razem z Walterem Wojciechowskim wybierzemy się na uroczą wyspę Maderę; jeżeli zastanawiacie się, gdzie spędzić paralotniową majówkę zapraszamy do Annecy. Klaudia Bułgakow opisuje startowiska i klasyczne przeloty najpopularniejszego startowiska we Francji; o Niviuku opowiadają naszym Czytelnikom Dominique Cizeau i Olivier Nef; nowości sprzętowych na rynku paralotniowym i nie tylko.

Jedyny polski magazyn poświęcony w całości lataniu na lotniach i paralotniach (także z napędem).
VARIO jest sukcesorem i kontynuatorem funkcjonującego przez prawie 18 lat Działu Paralotniowego „Przeglądu Lotniczego - Aviation Revue”, więc nie należy go postrzegać jako czasopismo „początkujące”. Wydawca postawił na pierwszym miejscu fachowość, precyzję i odpowiedzialność pisania o dyscyplinie lotniczej, w której nigdy nie należy zapominać o żelaznych zasadach bezpieczeństwa, a jednocześnie na pozostawienie czasopisma w kręgu naturalnej subkultury paralotniarskiej, odpowiadającej wrażliwości wszystkich uprawiających ten sport. Gwarancją dotrzymania tych priorytetów są twórcy magazynu: redaktor naczelna Karolina Kocięcka - paralotniarka, zawodniczka, członkini Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego, od czterech lat organizator i Kierownik Sportowy Paralotniowych Mistrzostw Polski oraz Tomasz Pankiewicz, dyrektor artystyczny VARIO, artysta grafik, od lat zapalony paralotniarz - członek Kadry Narodowej, który nadał nowemu czasopismu niepowtarzalną szatę graficzną.
Wśród współpracowników i autorów znajdują się czołowe osobistości ze świata sportu paralotniowego, instruktorzy, konstruktorzy sprzętu ale również specjaliści z dziedziny organizacji ruchu lotniczego i struktur przestrzeni, w przystępny sposób wyjaśniający zasady korzystania ze wspólnej dla wszystkich rodzajów lotnictwa przestrzeni powietrznej.
VARIO wydawane jest pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego i jego misją jest jednoczyć środowisko paralotniowe w Polsce oraz nagłaśniać jego potrzeby opinii publicznej.

czytaj więcej zwiń opis