e-Kiosk.pl - 21.WIEK EXTRA 2/2015

czytaj

21.WIEK EXTRA

2/2015 (02.04.2015)

Liczba stron: 116

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
6.50 zł 8.90 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 44% w porównaniu do ceny z okładki

20,00 zł

Opis

Tysiącletnia brytyjska zagadka zwana Stonehenge; czy odkrywca Troi zamówił legendarny skarb u złotnika; zagadka szwedzkich Pompejów; gdzie leżała kraina Punt; jak miasto faraonów zniknęło pod wodą; stolica ojca chińskich cesarzy; cywilizacja w środku lasu deszczowego; Tiwanaku i Puma Punku – port bez wody i zaginione imperium; kto zbudował piramidy w Meksyku; kto pozostawił ślady stóp w Meksyku; kto i jak przemieszczał ogromne głazy w Baalbek; Tutanchamon odkrywa swe tajemnice; kim była zaginiona egipska królowa; królewski grobowiec w Egipcie krył 50 ciał krewnych faraona; nowotwory znano już w starożytności; skąd i dokąd szedł człowiek lodu Otzi; upiory – fikcja czy realny postrach średniowiecza; czy neandertalczycy umieli więcej, niż myślimy; Wikingowie – świetni żeglarze i seksowne kobiety; dwuznaczne odkrycia z Babilonu; kuliste tajemnice z Kostaryki; gdzie zniknął posąg Apollina; czy kiedykolwiek odczytamy dysk z Fajstos?

Kwartalnik 21 WIEK EXTRA został przygotowany z myślą o Czytelnikach, którzy chcą zgłębić wiedzę z wybranej dziedziny. Dotychczas prezentowaliśmy wydania z zakresu przyrody naturalnej, zagrożeń środowiska, historii nauki oraz dziejów ludzi…
W 21.WIEKU EXTRA w bardzo atrakcyjny i przystępny sposób odkrywamy wiedzę z różnych dziedzin nauki – często korzystamy z preferowanej przez Czytelników stylistyki pytań i odpowiedzi (np. 333 PYTANIA I ODPOWIEDZI NOWOCZESNEJ NAUKI). Każde wydanie ma temat przewodni, a jego przystępną i atrakcyjną dla Czytelnika formę gwarantuje podzielenie materiału na rozdziały dotyczące określonych zagadnień oraz wielość ilustracji.

czytaj więcej zwiń opis