e-Kiosk.pl - 21.WIEK History revue 4/2015

czytaj

21.WIEK History revue

4/2015 (03.06.2015)

Liczba stron: 100

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
6.50 zł 7.99 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 37% w porównaniu do ceny z okładki

30,00 zł

Opis

Czy Gdańsk kiedykolwiek miał czas na oddech; Ferdynand I Dobrotliwy – na opinię prostodusznego ignoranta zdecydowanie nie zasłużył; czy Rembrandtowi sławę przyniosła sekcja zwłok powieszonego złoczyńcy; morderczy szyfr T4 – na chorych testowano sposoby na masową eksterminację; Erich Ludendorff – zwolennika wojny totalnej na emeryturę wysłali sami Niemcy; przełomowa bitwa 1920 roku: Polacy zwyciężyli dzięki złamanym szyfrom; by skazywać na śmierć swych wrogów, Fouché nie potrzebował sądów.

Założeniem czasopisma jest nie tylko rozrywka i edukacja, ale również popularyzacja niezwykle atrakcyjnej nauki, jaką jest historia i dziedziny pokrewne. Uważamy, że bogactwem historii są nie tylko daty i suche fakty, lecz przede wszystkim człowiek – jego życie codzienne oraz namiętności, które niejednokrotnie wpływały na bieg wydarzeń, losy jednostek, narodów, a nawet całego świata. Utrzymane w konwencji opowiadań artykuły pisane są w przystępny sposób, tak, by dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.

Każdy kolejny numer 21.WIEKU History revue to fascynująca mozaika postaci, wydarzeń oraz punktów zwrotnych w dziejach człowieka i jego cywilizacji!

Wydawany przez nas kwartalnik popularnonaukowy 21.WIEK History revue ukazuje się od września 2010 r. i jest dostępny na terenie całego kraju. Na jego stu stronach piszemy o historii Polski i świata, eksponując wszystko to, co w niej najciekawsze, nieznane, a często także kontrowersyjne.

czytaj więcej zwiń opis

Jesteśmy na facebooku