e-Kiosk.pl - 21.WIEK History revue 5/2015

czytaj

21.WIEK History revue

5/2015 (06.08.2015)

Liczba stron: 100

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
6.50 zł 7.99 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 37% w porównaniu do ceny z okładki

30,00 zł

Opis

12 największych bitew, które zmieniły świat; starożytny sen o życiu pośmiertnym; słynny rycerz wojny stuletniej lubił napadać i grabić; Jan III Sobieski kontra Kara Mustafa: czy król wymodlił sobie zwycięstwo; impresjonista Vincent van Gogh: czy ucho uciął mu najlepszy kolega; elitarny szpieg kardynała Richelieu; jak się bronił Kraków w wielkim „potopie”; Lenina uśmiercił syfilis czy trucizna; najsłynniejsi dowódcy w dziejach: George S. Patton; polski Edison: wynalazek Szczepanika uratował hiszpańskiemu królowi życie.

Założeniem czasopisma jest nie tylko rozrywka i edukacja, ale również popularyzacja niezwykle atrakcyjnej nauki, jaką jest historia i dziedziny pokrewne. Uważamy, że bogactwem historii są nie tylko daty i suche fakty, lecz przede wszystkim człowiek – jego życie codzienne oraz namiętności, które niejednokrotnie wpływały na bieg wydarzeń, losy jednostek, narodów, a nawet całego świata. Utrzymane w konwencji opowiadań artykuły pisane są w przystępny sposób, tak, by dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.

Każdy kolejny numer 21.WIEKU History revue to fascynująca mozaika postaci, wydarzeń oraz punktów zwrotnych w dziejach człowieka i jego cywilizacji!

Wydawany przez nas kwartalnik popularnonaukowy 21.WIEK History revue ukazuje się od września 2010 r. i jest dostępny na terenie całego kraju. Na jego stu stronach piszemy o historii Polski i świata, eksponując wszystko to, co w niej najciekawsze, nieznane, a często także kontrowersyjne.

czytaj więcej zwiń opis

Jesteśmy na facebooku