e-Kiosk.pl - Dziennik 12-13.09.2009 (214)

czytaj

Dziennik

12-13.09.2009 (214)

Liczba stron: 48

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
1.50 zł

Opis

Rząd broni się przed powtórką fiaska przetargu na stocznie w Gdyni i Szczecinie; wciąż nie wiadomo, czy uchwała potępiająca sowiecką agresję zostanie przyjęta do 17 września; była wicepremier i minister finansów recenzuje budżet i krytykuje byłych kolegów z PO; banki pozwalają obniżyć ratę kredytu hipotecznego; dyrektorzy próbują przekształcać zerówki w klasy pierwsze; Michał Chodorkowski ujawnił w listach kulisy sporu z Putinem i przyznał się, że sam grał nieczysto; dziś rozpoczynają się Europejskie Dni Dziedzictwa; na salonie samochodowym we Frankfurcie premierę będzie miał nowy Melkus.

DZIENNIK Polska Europa Świat, istniejący od 18 kwietnia 2006 roku, to nowoczesna gazeta opiniotwórcza, oferująca czytelnikom dobre, ambitne dziennikarstwo. Informuje o najważniejszych wydarzeniach politycznych i ekonomicznych (działy: Polityka i Ekonomia). Przedstawia to, co najbardziej interesujące i aktualne w kraju, w Europie, na świecie (działy: Wydarzenia, Świat). To dziennik bardzo dobrze opisujący otaczającą rzeczywistość, pomagający zrozumieć zjawiska i wydarzenia, zawierający ambitne analityczne teksty i komentarze znanych publicystów (dział: Opinie oraz ukazujący się w soboty Tygodnik Idei Europa). Poszerza horyzonty, porządkuje wiedzę i zaspokaja ciekawość (np. dział: Nauka).

Skierowany jest do wszystkich, którzy cenią nie tylko aktualności gospodarcze czy polityczne, ale interesują się najnowszymi trendami na świecie, cenią sztukę zarówno tę przez wielkie „S” jak i szeroko rozumianą popkulturę (dział: Kultura oraz piątkowy magazyn KULTURA TV) oraz do pasjonatów i kibiców sportowych (dział: Sport).

Dodatki tematyczne:

 • Poniedziałek: Sport; Praca, Kariera, Rozwój
 • Wtorek: Nieruchomości (w regionie warszawskim)
 • Piątek: KULTURA TV
 • Sobota: Tygodnik Idei Europa; Podróże, Weekend
 • Codziennie: The Wall Street Journal Polska - Dziennik Finansowy
 • Dodatki lokalne: Warszawa

Nagrody przyznane DZIENNIKOWI:

 • Najlepsze Biuro Reklamy Prasowej - nagroda przyznana przez Media&Marketing w listopadzie 2006 oraz w listopadzie 2007 r.
 • Wektor 2006 - nagroda Konfederacji Pracodawców Polskich za "ekspansywne zdobywanie rynku prasowego oraz odważne wprowadzanie nowoczesnych form komunikacji" przyznana w styczniu 2007
 • Debiut Roku - nagroda przyznana w konkursie Media Trendy 2007 w marcu 2007
 • tytuł Grand Press w kategorii news otrzymali Leszek Kraskowski, Paweł Reszka i Michał Majewski za ujawnienie afery z corhydronem (zamiast popularnego leku w fiolkach znajdowała się zabójcza trucizna), ich materiał w DZIENNIKU zapobiegł tragedii
 • PIK-owy Laur dla Piotra Kofty za recenzje książek w piątkowym dodatku KULTURA TV przyznany przez Polską Izbę Książki w kategorii "Najlepsza prezentacja książki w prasie" w listopadzie 2007 r.

czytaj więcej zwiń opis