e-Kiosk.pl - CD-Action 02/2021

czytaj

CD-Action

02/2021 (12.01.2021)

Liczba stron: 124

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
12.99 zł

Opis

Zgodnie z tradycją gwoździem programu jest w CDA 02/2021 rozliczenie minionych dwunastu miesięcy. Ogromne podsumowanie roku to przy tym tylko jedna z atrakcji tego bardzo zróżnicowanego wydania.
Słowo „ogromne” nie jest na wyrost, bo na Gry Roku 2020 poświęciliśmy aż 20 stron. Wskazujemy na nich najlepsze produkcje (w „top 10” oraz 20 kategoriach szczegółowych), wytykamy największe rozczarowania, a także dzielimy się przemyśleniami w okolicznościowym GameWalkerze oraz minifelietonach. Czy będą jakieś kontrowersje? Zdziwimy się, jeśli ich nie będzie!
À propos kontrowersji – w artykule „Cyberprank 2020” Mac Abra przypomina wertepy, po jakich jechała do graczy najnowsza produkcja Redów. Poprzedni numer CDA wysłaliśmy do druku na kilka dni przed jej debiutem, nie mogliśmy więc wtedy sprawdzić jej konsolowych edycji. Teraz oceniamy Cyberpunka po raz drugi – Ninho zainstalował go na PS4 Slim i na dwóch stronach spisał swoje spostrzeżenia, uzupełnione o odczucia spikaina, którego do Night City przenosi Xbox Series X.
Oprócz tego w dziale Recenzje znajdziecie 28 tytułów. Pod lupę trafiły m.in. World of Warcraft: Shadowlands (Bastian i Cursian), Devil May Cry V Special Edition (Ninho), Twin Mirror (Siekiera), Empire of Sin (Mac Abra), Sam & Max Save the World (Siekiera), dodatki The Isle of Armor i The Crown Tundra do Pokémon Sword & Shield (Kaladin), Doom Eternal na Switcha i reedycja Dooma 64 (Siekiera), FIFA 21 na next-geny (Ninho), Medal of Honor: Above and Beyond (Davy Strange) i Super Meat Boy Forever (Siekiera). Znalazło się też miejsce na całostronicową recenzję planszówki Devil May Cry: The Bloody Palace (Ranafe). W dziale Info przygotowaliśmy przegląd gier zaprezentowanych na The Game Awards, natomiast W produkcji przybliżamy Personę 5 Strikers (Otton) i oparte na twórczości Lovercrafta Arkham Horror: Mother’s Embrace (gem), a także dzielimy się wrażeniami z ogrywania m.in. League of Legends: Wild Rift (9kier).
W Publicystyce brylują Gry Roku 2020, ale dział ten ma do zaoferowania o wiele więcej. Berlin chciałby porozmawiać o „Matriksie”, Bartłomiej Kluska przypomina popularne niegdyś polskie serwisy internetowe, Leszek Milewski przedstawia Elektro, czyli robota celebrytę sprzed ponad 80 lat. DaeL zajął się Neuralinkiem (implantem mózgowym opracowywanym pod skrzydłami Elona Muska), a Smuggler – opartą na Unreal Enginie technologią wirtualnego studia wykorzystywaną w „Mandalorianinie”. Arkadiusz „Cascad” Ogończyk przygotował natomiast tekst o trybach fotograficznych w grach. Felietony napisali Berlin, DaeL, Allor, Siekiera i Krigore (ten ostatni o ray tracingu i DLSS w Cyberpunku 2077). Nie zapomnieliśmy też o Magazynie Kulturalnym (i to z dodatkowymi dwiema stronami zapowiedzi filmowych i serialowych), Szpilach i AR. Dział Technologie to przede wszystkim megaporadnik poświęcony klawiaturom i myszkom dla graczy, ale przeczytacie też testy procesorów AMD Ryzen 9 5950X i Intel Core i3-10100F, karty graficznej MSI GeForce RTX 3060 Ti Gaming X Trio, słuchawek Razer BlackShark v2 i smartfona Realme 7 5G.
Miłej lektury!

„CD-Action” to lider na rynku magazynów poświęconych grom komputerowym oraz konsolowym w Polsce i jedno z największych europejskich czasopism o tej tematyce, które swoją renomę buduje już od 24 lat. W każdym wydaniu doświadczony zespół redakcyjny oferuje czytelnikom fachowe,atrakcyjnie ilustrowane zapowiedzi nadchodzących gier, recenzje rynkowych nowości, nietuzinkowe artykuły publicystyczne, a także dział technologiczny obejmujący m.in. poradniki sprzętowe.

czytaj więcej zwiń opis