e-Kiosk.pl - Businesswoman & Life 64/2022

czytaj

Businesswoman & Life

64/2022 (04.04.2022)

Liczba stron: 102

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
14.90 zł
75,00 zł

Opis

Obyś żył w ciekawych czasach – mówi stare chińskie przysłowie. To dwuznaczne życzenie właśnie spełnia się na naszych oczach, choć epitet „ciekawe” bywa nieadekwatny do obrazów, jakie w ostatnich tygodniach widzimy w media. Jak zatem funkcjonować w czasach, gdy tak wiele wartości zostaje z dnia na dzień zakwestionowanych? Odpowiedzią na to mogą być – właśnie wartości. „Dziś, w tak trudnych i niestabilnych, niepewnych czasach musimy być gotowi do zmian” – mówi nasza bohaterka z okładki, topowa projektantka mody Ela Piorun. I dodaje, że tylko profesjonalizm i racjonalne podejście do sytuacji kryzysowych pozwoli na pokonanie przeciwności. Składową profesjonalizmu jest uczciwość. Pisze o niej doktor nauk prawnych, mec. Joanna Uchańska: „Po 24 lutego 2022 r. uczciwość, sprawiedliwość, wiarygodność zostały zauważone z większą wrażliwością”. Objaśniając fenomen tzw. greenwashingu, dr Uchańska wskazuje, że tylko naprawdę uczciwa komunikacja marek z rynkiem jest komunikacją skuteczną (profesjonalną) i przynoszącą profity w dłuższej perspektywie. Potwierdzają to praktycy biznesu. O uczciwości w biznesie mówi Anna Grochola, wiceprezes Security and Cleaning System. To właśnie poważne traktowanie zasad fair play stało się głównym czynnikiem sukcesu i wzrostu jej firmy. „Prawdziwy biznes oparty jest na wartościach. Jest wtedy prosty w prowadzeniu i lekki jak oddychanie” – przekonuje Joanna Idzikowska, prezes Chimimeca, autorka szczerej biznesowej autobiografii „Mocna jak stal”. Szczerość to siostra autentyczności. Na wyzwolonym ze stereotypów spojrzeniu na otaczającą nas zmienną rzeczywistość zbudowała swój biznes Magdalena Wdziękowska, opowiadająca nam o genezie swojej nietuzinkowej agencji Bibimodels: „Kiedy świat wywraca się do góry nogami, mamy odpowiednią chwilę, by się zastanowić, jaki on jest i czego nam w nim brakuje”. Profesjonalizm, uczciwość, fair play, szczerość i autentyczność to nie tylko doskonała strategia na czas, gdy świat wywraca się do góry nogami. To po prostu – doskonała strategia.

„Magazyn Businesswoman & life” jest przewodnikiem kobiet w świecie biznesu. To zaufane źródło informacji, trendów, opinii i wydarzeń. Pomaga kobietom w realizowaniu pasji, w zdobywaniu niezależności finansowej oraz w spełnianiu własnych marzeń.
Businesswoman & life to coś więcej niż magazyn. To społeczność kobiet przedsiębiorczych, które nawzajem się inspirują, motywują, pomagają w rozwiązywaniu problemów. Naszym celem jest służenie jako społecznościowy magazyn, łączący przedsiębiorcze kobiety z całej Polski. Zgodnie z Kim Kiyosaki, autorką książki „Bogata Kobieta” wierzymy, że świat będzie lepszy, jeżeli będzie w nim coraz więcej bogatych kobiet.
Czytelniczki magazynu Businesswoman & Life to kobiety biznesu, właścicielki firm, kobiety zasiadające na wysokich stanowiskach w korporacjach.

czytaj więcej zwiń opis