e-Kiosk.pl - Nowa Fantastyka 5/2013

czytaj

Nowa Fantastyka

5/2013 (23.04.2013)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
9.90 zł
84,00 zł

Opis

Przemiany geniusza w żelaznej masce – ikona kapitalizmu, geniusz, wynalazca, playboy, skrajny liberał, któremu w niektórych kwestiach blisko do lewicy – oto Iron Man; zemsta frajerów – nerd istniał w każdym miejscu i czasie – osoba oddająca się bez reszty swej pasji, zupełnie nieporadna w stosunkach społecznych – lekceważona, ignorowana, poniżana przez otoczenie – po ten motyw coraz częściej sięgają twórcy kina; tryumf udręki – „Planescape: Torment” to jedna z najsłynniejszych komputerowych gier RPG w historii – co zadecydowało o jej fenomenie i spowodowało, że dziesiątki tysięcy ludzi wsparły swymi pieniędzmi jej następcę, który jest dopiero w planach; fantastyczne światy na kartach i na planszy – fantastyka przyciąga i inspiruje – nic dziwnego, że światy i postacie stworzone na potrzeby literatury lub kina podróżują po wszelkich mediach.

Pismo krytycznoliterackie

Nowa Fantastyka - literacki miesięcznik z ambicjami i barwny magazyn plastyki, filmu, nauki, cyberkultury. Dwudziesty szósty rok na rynku. Redakcja lansuje gatunek jako nowoczesną literaturę zajętą przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, nauką, cywilizacją, polityką, religią. Aktualna publicystyka kulturalna, recenzje książek, filmów, gier komputerowych, DVD. Fantastyczna literatura polska i zagraniczna. Komiksy, prace graficzne artystów polskich i zagranicznych. Wywiady z ludźmi kultury. Konkursy literackie.

Tematyką przewodnią pisma jest literatura fantastyczna. Publikujemy najciekawsze opowiadania polskich i zagranicznych twórców oraz analityczne artykuły dotyczące różnych aspektów kultury.

W części magazynowej prezentujemy recenzje najciekawszych filmów, książek i komiksów o tematyce fantastycznej, które ukazują się na naszym rynku. Śledzimy fascynujące zjawiska kulturowe, nowe trendy, zwracamy również uwagę na nowinki naukowe. Piszemy o intrygujących zjawiskach i wydarzeniach, publikujemy wywiady z ciekawymi twórcami.

Uwaga: e-wydania nie zawierają płyt CD/DVD, dołączanych do wydań papierowych, jak również prezentów dołączanych jako gratis.

czytaj więcej zwiń opis