e-Kiosk.pl - Uważam Rze Historia 5/2013

czytaj

Uważam Rze Historia

5/2013 (29.05.2013)

Liczba stron: 100

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
4.00 zł
130,56 zł

Opis

Wojna 1920 na kredyt wygrana; Turek poi konia w Dniestrze; wredna, ale własna: policja polityczna; zanim podzielono Europę; czy Polacy nie lubią strzelać do siebie; sarmaci przeciw królom; gdzie się podziali nasi unici; Rosja na gruzach Rusi; zszywanie Prus i Berlina; aceton a sprawa żydowska; uderzyć na Stalina póki czas; z Kołobrzegu do Belgii bez pilota; dwie miary francuskiej kolaboracji; białoruska antypolska patriotka; wilk na polskiej służbie; ideowy mord bez motywu; smutny bilans końca wojny.

Wydawany od kwietnia 2012 roku miesięcznik Uważam Rze Historia jest wiodącym na polskim rynku wydawniczym czasopismem popularno naukowym o profilu historycznym. Jego kompozycja strukturalna, układ artykułów i wybór ilustracji opiera się na najlepszych wzorach amerykańskich i angielskich magazynów historycznych takich jak History Today, Brytish Heritage czy Smithsonian.
Najnowszą specjalnością naszego miesięcznika są numery o częściowo monograficznym charakterze, w których skupiamy się wielowątkowo na wydarzeniach lub postaciach, które odcisnęły swoje piętno w dziejach świata. Redakcja współpracuje ze stałym zespołem autorów o liczących się nazwiskach w dyscyplinie historycznej i cenionych na całym rynku prasowym. Jesteśmy także otwarci na młode talenty, którym zapewniamy debiut publicystyczny i rozwój na łamach naszego pisma.
Wraz z ewolucją tej gazety rośnie jej stała i oddana grupa sympatyków. Wzrost sprzedaży i zainteresowania poszczególnymi numerami Uważam Rze Historia z miesiąca na miesiąc pozwala nam wyznaczyć sobie za cel zdobycie pozycji najpoczytniejszego periodyku o charakterze historycznym na polskim rynku prasowym.

czytaj więcej zwiń opis