e-Kiosk.pl - Uważam Rze Historia 6/2013

czytaj

Uważam Rze Historia

6/2013 (27.06.2013)

Liczba stron: 100

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
4.00 zł
130,56 zł

Opis

Jak polska lanca rozstrzygnęła o wielu wspaniałych polskich zwycięstwach; fenomen rogatywki; ostatnia walka jazdy – z wrogiem na koniach; podróbki polskiej husarii; ostatni bój francuskiej kawalerii; o „Psach Stalina” opowiada Nikita Pietrow; tajemnice Leliwy; jak bracia Castro pozbyli się charyzmatycznego generała pod pretekstem przemytu kokainy; transfer Żydów z Rzeszy Niemieckiej do Palestyny; rosyjski czas Pragi; od Unii Brzeskiej do Cecory; sztuka uwodzenia na czas; sieroty po wielkim księstwie; Arka Noego w sowieckim potopie; rydwany boga wojny.

Wydawany od kwietnia 2012 roku miesięcznik Uważam Rze Historia jest wiodącym na polskim rynku wydawniczym czasopismem popularno naukowym o profilu historycznym. Jego kompozycja strukturalna, układ artykułów i wybór ilustracji opiera się na najlepszych wzorach amerykańskich i angielskich magazynów historycznych takich jak History Today, Brytish Heritage czy Smithsonian.
Najnowszą specjalnością naszego miesięcznika są numery o częściowo monograficznym charakterze, w których skupiamy się wielowątkowo na wydarzeniach lub postaciach, które odcisnęły swoje piętno w dziejach świata. Redakcja współpracuje ze stałym zespołem autorów o liczących się nazwiskach w dyscyplinie historycznej i cenionych na całym rynku prasowym. Jesteśmy także otwarci na młode talenty, którym zapewniamy debiut publicystyczny i rozwój na łamach naszego pisma.
Wraz z ewolucją tej gazety rośnie jej stała i oddana grupa sympatyków. Wzrost sprzedaży i zainteresowania poszczególnymi numerami Uważam Rze Historia z miesiąca na miesiąc pozwala nam wyznaczyć sobie za cel zdobycie pozycji najpoczytniejszego periodyku o charakterze historycznym na polskim rynku prasowym.

czytaj więcej zwiń opis