e-Kiosk.pl - Świat Nauki 2/2021

czytaj

Świat Nauki

2/2021 (27.01.2021)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
12.99 zł
115,00 zł

Opis

Szybkość rozrostu najstarszych gromad galaktyk wydaje się sprzeczna z kosmicznymi prawami fizyki; jak COVID-19 niszczy nasz układ odpornościowy; jakie naprawdę żniwo zbiera COVID-19; drobiazgowe badanie pamiętnego dylofozaura z Parku Jurajskiego ukazało zupełnie inne zwierzę od tego, które widzieliśmy na filmie; dane z najwyższych łańcuchów górskich pokazują, że zasoby wody pitnej, z których korzystają 2 mld ludzi, zaczynają się kurczyć; życie komórek opiera się na kooperacji, gdy któraś z nich łamie reguły, rozwija się rak; przez 15 lat swego działania Mars Reconnaissance Orbiter zmienił nasz sposób postrzegania Czerwonej Planety.

Gdy inni opisują naukę, nasi autorzy ją tworzą.
"Świat Nauki" jest polską edycją "Scientific American", znanego i cenionego na całym świecie miesięcznika popularnonaukowego o ponad 175-letniej tradycji, wydawanego w kilkunastu wersjach językowych. Poprzez swoje strony internetowe, wydania papierowe i cyfrowe, newslettery i aplikacje dociera do ponad 10 mln ludzi miesięcznie na całym świecie.
Informuje o najnowszych odkryciach naukowych, stanie współczesnych badań w obszarze techniki i technologii. Jego autorzy będący niekwestionowanymi autorytetami, częstokroć laureatami Nagrody Nobla, w atrakcyjny i przystępny sposób piszą o swoich osiągnięciach i tajnikach warsztatu badawczego, pokazują znaczenie nauki w postępie cywilizacyjnym i jej związki z życiem codziennym.
Trzon każdego numeru tworzy 7-8 obszernych, bogato ilustrowanych artykułów. Większość to tłumaczenia z "Scientific American" lub jego obcojęzycznych edycji. Obok artykułów przewodnich czytelnik znajdzie na naszych łamach felietony z pogranicza nauk przyrodniczych i ścisłych, filozofii oraz nauk politycznych, przeglądy nowinek naukowych, informacje ze środowiska akademickiego oraz recenzje najciekawszych książek popularnonaukowych.

czytaj więcej zwiń opis