e-Kiosk.pl - Świat Nauki 3/2021

czytaj

Świat Nauki

3/2021 (25.02.2021)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
10.39 zł 12.99 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 15% w porównaniu do ceny z okładki

132,00 zł

Opis

Zaskakująco mała wartość stałej kosmologicznej stanowi jedną z największych nierozwiązanych zagadek w fizyce; cztery priorytety naukowe dla nowego prezydenta USA; jak COVID pozbawia nas węchu – zaczynają pojawiać się wyjaśnienia na poziomie molekularnym tego dokuczliwego i bardzo częstego zjawiska; poziom hormonów we krwi może dyskryminować sportsmenki; jak mózg się uczy – neuronaukowcy odkryli kilka nieznanych wcześniej mechanizmów komórkowych biorących udział w tworzeniu się świeżych wspomnień; specjalistka od zombie: koszmar karaczana – osa szmaragdowa; otarcie się o śmierć może pozostawić w umyśle trwałe dziedzictwo – a także być źródłem wiedzy o tym, jak funkcjonuje mózg w ekstremalnych warunkach; jesion bagienny, z którego drewna wykonano najsłynniejsze gitary świata, wymiera z powodu powodzi i chrząszcza drążącego drzewa.

Gdy inni opisują naukę, nasi autorzy ją tworzą.
"Świat Nauki" jest polską edycją "Scientific American", znanego i cenionego na całym świecie miesięcznika popularnonaukowego o ponad 175-letniej tradycji, wydawanego w kilkunastu wersjach językowych. Poprzez swoje strony internetowe, wydania papierowe i cyfrowe, newslettery i aplikacje dociera do ponad 10 mln ludzi miesięcznie na całym świecie.
Informuje o najnowszych odkryciach naukowych, stanie współczesnych badań w obszarze techniki i technologii. Jego autorzy będący niekwestionowanymi autorytetami, częstokroć laureatami Nagrody Nobla, w atrakcyjny i przystępny sposób piszą o swoich osiągnięciach i tajnikach warsztatu badawczego, pokazują znaczenie nauki w postępie cywilizacyjnym i jej związki z życiem codziennym.
Trzon każdego numeru tworzy 7-8 obszernych, bogato ilustrowanych artykułów. Większość to tłumaczenia z "Scientific American" lub jego obcojęzycznych edycji. Obok artykułów przewodnich czytelnik znajdzie na naszych łamach felietony z pogranicza nauk przyrodniczych i ścisłych, filozofii oraz nauk politycznych, przeglądy nowinek naukowych, informacje ze środowiska akademickiego oraz recenzje najciekawszych książek popularnonaukowych.

czytaj więcej zwiń opis