e-Kiosk.pl - Świat Nauki 5/2021

czytaj

Świat Nauki

5/2021 (27.04.2021)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
10.39 zł 12.99 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 15% w porównaniu do ceny z okładki

132,00 zł

Opis

Teoria perkolacji wyjaśnia funkcjonowanie wielu rodzajów sieci – od połączeń telefonicznych po rozprzestrzenianie się chorób; trwa wyścig o odkrycie pierwszego księżyca krążącego wokół planety spoza Układu Słonecznego; jak zwalczać dezinformacje o COVID-19?; nowe teleskopy księżycowe przyjrzą się ciemnym epokom Wszechświata, w których kryją się zalążki gwiazd; gigantyczna infrastruktura gazowa może nam przeszkodzić w dekarbonizacji naszego systemu energetycznego; czy ciemna materia ujawni swoje tajemnice – być może w nowym eksperymencie zobaczymy cząstki, które wymykały się poprzednim detektorom; wspólnym wysiłkiem paleontolog i ilustratorka sprawią, że fruwające potwory będą mogły się odnaleźć w świecie biomechaniki; nadzieja dla uzależnionych od metamfetaminy.

Gdy inni opisują naukę, nasi autorzy ją tworzą.
"Świat Nauki" jest polską edycją "Scientific American", znanego i cenionego na całym świecie miesięcznika popularnonaukowego o ponad 175-letniej tradycji, wydawanego w kilkunastu wersjach językowych. Poprzez swoje strony internetowe, wydania papierowe i cyfrowe, newslettery i aplikacje dociera do ponad 10 mln ludzi miesięcznie na całym świecie.
Informuje o najnowszych odkryciach naukowych, stanie współczesnych badań w obszarze techniki i technologii. Jego autorzy będący niekwestionowanymi autorytetami, częstokroć laureatami Nagrody Nobla, w atrakcyjny i przystępny sposób piszą o swoich osiągnięciach i tajnikach warsztatu badawczego, pokazują znaczenie nauki w postępie cywilizacyjnym i jej związki z życiem codziennym.
Trzon każdego numeru tworzy 7-8 obszernych, bogato ilustrowanych artykułów. Większość to tłumaczenia z "Scientific American" lub jego obcojęzycznych edycji. Obok artykułów przewodnich czytelnik znajdzie na naszych łamach felietony z pogranicza nauk przyrodniczych i ścisłych, filozofii oraz nauk politycznych, przeglądy nowinek naukowych, informacje ze środowiska akademickiego oraz recenzje najciekawszych książek popularnonaukowych.

czytaj więcej zwiń opis