e-Kiosk.pl - Ruch Muzyczny 10/2021

czytaj

Ruch Muzyczny

10/2021 (20.05.2021)

Liczba stron: 48

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
5.90 zł 9.90 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 62% w porównaniu do ceny z okładki

99,06 zł

Opis

W numerze między innymi:
O tradycjonalizmie (i modernizmie) w muzyce pisze Krzysztof Meyer; Marcin Gmys w rozmowie z Marcinem Majchrowskim mówi o możliwych i zaprzepaszczonych renesansach twórczości zapomnianych kompozytorów, a Ignacy Zalewski odpowiada na pytanie, jak odnaleźć własną drogę, korzystając z przeszłości.
Relacje z Wittener Tage für neue Kammermusik, Oscillation Festival „Tuned Circuits” oraz „Parsifala” w Wiener Staatsoper i spektaklu baletowego „Szepty i cienie” w Operze Nova w Bydgoszczy.
Rozmowa z Alexandrem Neefem, dyrektorem Opéra national de Paris.
Recenzja książki „Uwodziciel” Danuty Gwizdalanki o Karolu Szymanowskim oraz recenzje płyt Andrzeja Bauera, Joanny Sochackiej, Ensemble Correspondances pod batutą Sébastiena Daucé, Amandine Beyer, Aleksandra Wnuka, Lise Davidsen z London Philharmonic Orchestra pod dyr. Sir Marka Eldera, Sonii Yonchevej z Cappella Mediterranea pod dyr. Leonardo Garcíi Alarcóna, Ignacego Zalewskiego, Samby Touré i Kuby Płużka.
Michał Zdunik o związkach poezji i muzyki, Józef Kański o potrzebie ważnej zmiany w regulaminie Konkursu Chopinowskiego, Aleksander Mocek o przyszłości muzyki i Anna Kwiatkowska o wykonywaniu muzyki współczesnej.
Nowy odcinek „Historii artysty” – wspomnień Wiktora Brégy.

„Ruch Muzyczny” to najstarsze i najważniejsze polskie czasopismo poświęcone muzyce poważnej wszystkich epok. Publikuje artykuły i komentarze dotyczące bieżącego życia muzycznego, relacje z koncertów, festiwali oraz spektakli operowych i baletowych, recenzje płyt, książek i nut, wywiady z muzykami, felietony, eseje o historii i współczesności muzyki klasycznej. Dla „Ruchu Muzycznego” piszą najlepsi polscy krytycy i publicyści muzyczni. Z pismem stale współpracują wybitni ilustratorzy i fotograficy.

czytaj więcej zwiń opis