e-Kiosk.pl - Wspólnota Mieszkaniowa 7-8/2021

czytaj

Wspólnota Mieszkaniowa

7-8/2021 (16.07.2021)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
34.50 zł 37.00 zł
468,00 zł

Opis

Porządkujemy ustawę o własności lokali; trendy w zarządzaniu wspólnotami; kiedy można zawrzeć ustną umowę; warto zadbać o plac zabaw; uszczelnianie i renowacja rur kanalizacyjnych; zarządca na pracy zdalnej; integracja osiedla jest ważna; nie jest łatwo zlicytować lokal; kłopoty ze służebnością drogi; prawo pomocy dla wspólnot mieszkaniowych; projekt zmian w ustawie śmieciowej; jak przeciwdziałać mobbingowi; skutki czynności dokonanej bez zgody wspólnoty; spółdzielnie mieszkaniowe w luce prawnej; remont drogi osiedlowej; przydział miejsc parkingowych; sąd nie rozstrzyga o racji moralnej; najem za preferencyjną stawkę; spór o warunki kredytu; remont instalacji gazowej; jedno miejsce, dwa samochody; jak odwołać zarząd; podatek CIT od wynajmu powierzchni reklamowych; wydatki związane z używaniem firmowego samochodu; uproszczenie podatku VAT; kolejny pakiet SLIM VAT.

Wspólnota Mieszkaniowa to nowoczesny miesięcznik prezentujący prawne, finansowe i techniczne aspekty zarządzania nieruchomościami mieszkaniowymi. Adresowany jest do licencjonowanych zarządców i pracowników firm zarządzających, członków zarządów wspólnot mieszkaniowych, zarządów spółdzielni mieszkaniowych i TBS-ów, pracowników wydziałów gospodarki komunalnej w jednostkach samorządu terytorialnego, zakładów gospodarowania nieruchomościami, miejskich i gminnych zakładów komunalnych oraz studentów. Na jego łamach wyjaśniamy spory prawne i wątpliwości wynikające z interpretacji ustaw, podpowiadamy sprawdzone rozwiązania problemów prawnych, finansowych i technicznych oraz odpowiadamy na pytania Czytelników. Publikujemy aktualne orzecznictwo.
Wspólnota Mieszkaniowa:
  • pomaga w rozwiązywaniu codziennych problemów zarządców nieruchomości mieszkaniowych,
  • doradza, jak działać zgodnie z prawem, jak oszczędnie gospodarować środkami wspólnoty, jak poprawiać stan techniczny budynku,
  • informuje o ważnych wydarzeniach branżowych,
  • szkoli na corocznych konferencjach, których uczestnicy pogłębiają wiedzę, zasięgają porad fachowców, podnoszą kwalifikacje.

czytaj więcej zwiń opis