e-Kiosk.pl - Ruch Muzyczny 14/2021

czytaj

Ruch Muzyczny

14/2021 (15.07.2021)

Liczba stron: 48

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
5.90 zł 9.90 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 62% w porównaniu do ceny z okładki

99,06 zł

Opis

W numerze między innymi:
Muzyka w teatrze – czego może się od teatru nauczyć, a co teatr może dzięki niej uzyskać? Krzysztof Stefański rozmawia z reżyserem Jędrzejem Pasikowskim, Marcin Bogucki sprawdza, jakie role grają różne gatunki muzyczne w przedstawieniach, a Teoniki Rożynek w rozmowie z Adamem Suprynowiczem opowiada, jak pisze się muzykę na teatralne zamówienie.
Relacje z Festiwali: XVIII Łańcucha, Przeglądu Sztuki Survival, Wszystkich Mazurków Świata, Muzycznego w Łańcucie, Wigrosfery, Festiwalu Malta, koncertów w Filharmonii Gorzowskiej, NFM, Gdańsku i Krakowie, gali rozdania Fryderyków, a także spektakli: „Cardillaca” w TW ON, „Cajo Fabricio” w Gliwicach, „Gwałtu na Lukrecji” w Polskiej Operze Królewskiej oraz widowiska baletowego w Teatrze Wielkim w Poznaniu.
Recenzje kompletu nagrań Artura Rodzińskiego, albumów Clary Iannotty, Bena Aylona, Chrisa Speeda, nagrań „Orfeusza” w wersji Monteverdiego oraz Rossiego, najnowszych płyt wytwórni PGMaudio Piotra Grelli-Możejko oraz książek: „Ptacy i ludzie. Ballada dokumentalna o Eugeniuszu Rudniku” Bolesława Błaszczyka oraz „Teoria jazzu: od podstaw do poziomu zaawansowanego” Dariusza Terefenki.
Sylwetka Halim El-Dabha, czyli kolejny odcinek „Światów równoległych” Jana Topolskiego. O pięknych i brzydkich dźwiękach pisze flecistka Ewa Liebchen, Aleksander Mocek zastanawia się nad statusem muzyka na marginesie dyskusji o ustawie o artystach zawodowych. Józef Kański uzupełnia postulat o obowiązkowej sonacie w Konkursie Chopinowskim.
Olgierd Pisarenko w „Historii z fotografii” znów podejmuje wątek bezcennych Stradivariusów.

„Ruch Muzyczny” to najstarsze i najważniejsze polskie czasopismo poświęcone muzyce poważnej wszystkich epok. Publikuje artykuły i komentarze dotyczące bieżącego życia muzycznego, relacje z koncertów, festiwali oraz spektakli operowych i baletowych, recenzje płyt, książek i nut, wywiady z muzykami, felietony, eseje o historii i współczesności muzyki klasycznej. Dla „Ruchu Muzycznego” piszą najlepsi polscy krytycy i publicyści muzyczni. Z pismem stale współpracują wybitni ilustratorzy i fotograficy.

czytaj więcej zwiń opis