e-Kiosk.pl - Ruch Muzyczny 17/2021

czytaj

Ruch Muzyczny

17/2021 (26.08.2021)

Liczba stron: 52

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
5.90 zł 9.90 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 62% w porównaniu do ceny z okładki

99,06 zł

Opis

W numerze między innymi:
Flirt z klasyką, czyli crossover. Czy jest katalizatorem zainteresowania muzyką bardziej wyrafinowaną? Mariusz Gradowski przypomina przykłady przekraczania granic gatunkowych, Jacek Hawryluk proponuje przegląd nagrań z pogranicza różnych estetyk, a dyrektorzy polskich instytucji muzycznych, w rozmowach z Karoliną Dąbek, próbują tłumaczyć konieczność wprowadzania lżejszego repertuaru do kalendarza wydarzeń.

Relacje z Salzburger Festspiele, Festiwalu Wagnerowskiego w Bayreuth, Międzynarodowych Letnich Kursów Nowej Muzyki w Darmstadt, Cappelli Angelica w Gdańsku, Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem, Musica Divina w Krakowie, Festiwalu Bachowskiego w Świdnicy, Eliminacji XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Kromer Festiwalu w Bieczu.

Recenzje nagrań Jana Lisieckiego, Sinfonii Varsovii, Wrocław Baroque Ensemble, CBSO, „Fidelia”, Alice Coltrane, Changüí, Anton Lukoszevieze i Kerry’ego Yonga, Odyssey one, książek o muzykach ulicznych i publikacji „O samodzielności artysty muzyka” Małgorzaty Sternal.

„Fajnie jest pobyć czasem tym złym” – z Ildarem Abdrazakowem rozmawia Ewa Palińska

Oskar Łapeta kreśli sylwetkę angielskiego kompozytora Havergala Briana. Paweł Gancarczyk przypomina dorobek Josquina des Prez w pięćsetlecie śmierci, a Mateusz Ciupka pisze o dyrygentach, którzy umarli z batutą w ręce.

Szósty odcinek „Historii artysty” – wspomnień Wiktora Brégy.

„Ruch Muzyczny” to najstarsze i najważniejsze polskie czasopismo poświęcone muzyce poważnej wszystkich epok. Publikuje artykuły i komentarze dotyczące bieżącego życia muzycznego, relacje z koncertów, festiwali oraz spektakli operowych i baletowych, recenzje płyt, książek i nut, wywiady z muzykami, felietony, eseje o historii i współczesności muzyki klasycznej. Dla „Ruchu Muzycznego” piszą najlepsi polscy krytycy i publicyści muzyczni. Z pismem stale współpracują wybitni ilustratorzy i fotograficy.

czytaj więcej zwiń opis