e-Kiosk.pl - Ruch Muzyczny 18/2021

czytaj

Ruch Muzyczny

18/2021 (09.09.2021)

Liczba stron: 44

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
5.90 zł 9.90 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 62% w porównaniu do ceny z okładki

99,06 zł

Opis

W numerze między innymi:
Poezja i muzyka, czyli meandry Melopoei. Michalina Kmiecik pisze o słuchaniu poezji i czytaniu muzyki, Dominika Micał o rzekomym końcu poezji i różnych jej wcieleniach w muzyce nowej i najnowszej, a Małgorzata Gąsiorowska wybiera kilka przykładów wokalno-instrumentalnych dzieł polskich kompozytorów XX wieku, w których szczególnie ujawniła się wrażliwość na słowo.
Relacje z 76 Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju, WarszeMuzik, Gdańskiego Festiwalu Carillonowego, Ephemera Festival, Sanatorium Dźwięku w Sokołowsku, Forum Musicum we Wrocławiu oraz „Misteriów pożądania” Krystiana Lady w Kopenhadze i „Toski” w Operze Wrocławskiej.
Recenzje płyt: Seong-Jin Cho i London Symhpony Orchestra, „Coro; Cries of London” Luciana Beria, dwóch albumów Tomasza Koniecznego i Lecha Napierały, Kingi Augustyn, Ilyi Gringoltsa, Namgar, Pawła Szamburskiego oraz książek: „American dream. Polscy twórcy za oceanem” pod red. Beaty Bolesławskiej-Lewandowskiej i Jolanty Guzy-Pasiak, „Lutosławski” Danuty Gwizdalanki z serii Małe Monografie PWM.
George Grella o trudnej sytuacji wywołanej pandemią, w jakiej znalazło się środowisko muzyki klasycznej w Stanach Zjednoczonych u progu nowego sezonu.
Małgorzata Komorowska pisze o jubileuszu sześćdziesięciolecia Warszawskiej Opery Krameralnej. Maksymilian Kapelański kreśli sylwetkę niedawno zmarłego R. Murraya Schafera. Andrzej Szadejko kontynuuje cykl zapisków o dawnej muzyce i muzykach Gdańska.
Olgierd Pisarenko w „Historiach z fotografii” znów podejmuje temat bezcennych skrzypiec Stradivariego.

„Ruch Muzyczny” to najstarsze i najważniejsze polskie czasopismo poświęcone muzyce poważnej wszystkich epok. Publikuje artykuły i komentarze dotyczące bieżącego życia muzycznego, relacje z koncertów, festiwali oraz spektakli operowych i baletowych, recenzje płyt, książek i nut, wywiady z muzykami, felietony, eseje o historii i współczesności muzyki klasycznej. Dla „Ruchu Muzycznego” piszą najlepsi polscy krytycy i publicyści muzyczni. Z pismem stale współpracują wybitni ilustratorzy i fotograficy.

czytaj więcej zwiń opis