e-Kiosk.pl - Świat Nauki 11/2021

czytaj

Świat Nauki

11/2021 (27.10.2021)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
10.39 zł 12.99 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 15% w porównaniu do ceny z okładki

132,00 zł

Opis

Fizyka: rozbieżność pomiędzy teorią a wynikami eksperymentów może wskazywać na istnienie nieznanych sił lub cząstek; na Alasce szaleją pożary, przekształcając krajobraz i przyspieszając zmiany klimatyczne; zagadnienie trzech ciał; rywalizacja wśród zwierząt; zmniejszenie strat i marnotrawstwa we wszystkich ogniwach łańcucha rolno-żywnościowego istotnie ograniczyłoby problem głodu i emisji gazów cieplarnianych.

Gdy inni opisują naukę, nasi autorzy ją tworzą.
"Świat Nauki" jest polską edycją "Scientific American", znanego i cenionego na całym świecie miesięcznika popularnonaukowego o ponad 175-letniej tradycji, wydawanego w kilkunastu wersjach językowych. Poprzez swoje strony internetowe, wydania papierowe i cyfrowe, newslettery i aplikacje dociera do ponad 10 mln ludzi miesięcznie na całym świecie.
Informuje o najnowszych odkryciach naukowych, stanie współczesnych badań w obszarze techniki i technologii. Jego autorzy będący niekwestionowanymi autorytetami, częstokroć laureatami Nagrody Nobla, w atrakcyjny i przystępny sposób piszą o swoich osiągnięciach i tajnikach warsztatu badawczego, pokazują znaczenie nauki w postępie cywilizacyjnym i jej związki z życiem codziennym.
Trzon każdego numeru tworzy 7-8 obszernych, bogato ilustrowanych artykułów. Większość to tłumaczenia z "Scientific American" lub jego obcojęzycznych edycji. Obok artykułów przewodnich czytelnik znajdzie na naszych łamach felietony z pogranicza nauk przyrodniczych i ścisłych, filozofii oraz nauk politycznych, przeglądy nowinek naukowych, informacje ze środowiska akademickiego oraz recenzje najciekawszych książek popularnonaukowych.

czytaj więcej zwiń opis