e-Kiosk.pl - Ruch Muzyczny 21/2021

czytaj

Ruch Muzyczny

21/2021 (21.10.2021)

Liczba stron: 48

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
5.90 zł 9.90 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 62% w porównaniu do ceny z okładki

99,06 zł

Opis

W numerze między innymi:
W pułapce elitarności. Czy muzyka klasyczna jest dla wybranych? Mateusz Borkowski pisze o środowiskowej hermetyczności, Anna Proszowska-Sala w rozmowie z Mateuszem Ciupką przekonuje, że możemy zyskiwać nowych słuchaczy, a Ziemowit Socha stara się dowiedzieć czegoś o słuchaczach i wykonawcach (oraz antysłuchaczach i antywykonawcach) muzyki współczesnej.
Relacje z festiwali: Sacrum Profanum i Szymanowski / Polska / Świat w Krakowie, Radykalna Kultura Polska w Warszawie, Młodzi Muzycy Młodemu Miastu 2.1 w Stalowej Woli (oraz internecie) oraz koncertów w stolicy, Katowicach, Wrocławiu, Zielonej Górze. Recenzje teatralne z „Chopina” G. Orefice w Teatrze Wielkim w Łodzi oraz „Kopciuszka” w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.
Drogi kariery mają własną logikę – z Güntherem Groissböckiem rozmawia Jolanta Łada-Zielke.
Recenzje najnowszej płyty Jakuba Józefa Orlińskiego, Alexandra Melnikova z Sinfonieorchester Basel, Cappelli Mediterranea pod dyr. Garcii Alarcona, Reinouda Van Mechelena, Karola Gołębiowskiego, albumu „26” wytwórni Muji, Amira ElSaffy i Rivers of Sound, Prism Quartet, Apartment House, muzyki do „Diuny” Hansa Zimmera, zbioru miniatur wiolonczelowych Sheku Kanneh-Masona oraz książki „Hungry Listening” Dylana Robinsona.
„Nie wszyscy lubią wino” – z Seong-Jinem Cho rozmawia Łucja Siedlik.
Małgorzata Janicka-Słysz wspomina zmarłego niedawno litewskiego kompozytora Broniusa Kutavičiusa. Jacek Marczyński pisze o gmachu Opery Wrocławskiej z okazji jego 180-lecia.
Nowy odcinek cyklu „Historie z fotografii” Olgierda Pisarenki.

„Ruch Muzyczny” to najstarsze i najważniejsze polskie czasopismo poświęcone muzyce poważnej wszystkich epok. Publikuje artykuły i komentarze dotyczące bieżącego życia muzycznego, relacje z koncertów, festiwali oraz spektakli operowych i baletowych, recenzje płyt, książek i nut, wywiady z muzykami, felietony, eseje o historii i współczesności muzyki klasycznej. Dla „Ruchu Muzycznego” piszą najlepsi polscy krytycy i publicyści muzyczni. Z pismem stale współpracują wybitni ilustratorzy i fotograficy.

czytaj więcej zwiń opis