e-Kiosk.pl - Świat Nauki 12/2021

czytaj

Świat Nauki

12/2021 (25.11.2021)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
10.39 zł
159,00 zł

Opis

Coraz większe ilości wilgoci gromadzące się w cieplejszej atmosferze stanowią paliwo dla huraganów i nawalnych deszczów wywołujących powodzie; rolnicy na całym świecie zaczynają uprawiać rośliny jadalne metodami, dzięki którym podnosi się jakość produkowanej żywności, zwiększa bioróżnorodność i rośnie poziom życia; długo oczekiwany następca Kosmicznego Teleskopu Hubble’a jest wreszcie gotów do umieszczenia na orbicie; matematycy rozszerzyli teorię kategorii do nieskończonych wymiarów, umożliwiając nowe powiązania między wyszukanymi koncepcjami matematycznymi.

Gdy inni opisują naukę, nasi autorzy ją tworzą.
"Świat Nauki" jest polską edycją "Scientific American", znanego i cenionego na całym świecie miesięcznika popularnonaukowego o ponad 175-letniej tradycji, wydawanego w kilkunastu wersjach językowych. Poprzez swoje strony internetowe, wydania papierowe i cyfrowe, newslettery i aplikacje dociera do ponad 10 mln ludzi miesięcznie na całym świecie.
Informuje o najnowszych odkryciach naukowych, stanie współczesnych badań w obszarze techniki i technologii. Jego autorzy będący niekwestionowanymi autorytetami, częstokroć laureatami Nagrody Nobla, w atrakcyjny i przystępny sposób piszą o swoich osiągnięciach i tajnikach warsztatu badawczego, pokazują znaczenie nauki w postępie cywilizacyjnym i jej związki z życiem codziennym.
Trzon każdego numeru tworzy 7-8 obszernych, bogato ilustrowanych artykułów. Większość to tłumaczenia z "Scientific American" lub jego obcojęzycznych edycji. Obok artykułów przewodnich czytelnik znajdzie na naszych łamach felietony z pogranicza nauk przyrodniczych i ścisłych, filozofii oraz nauk politycznych, przeglądy nowinek naukowych, informacje ze środowiska akademickiego oraz recenzje najciekawszych książek popularnonaukowych.

czytaj więcej zwiń opis