e-Kiosk.pl - Świat Nauki 1/2022

czytaj

Świat Nauki

1/2022 (20.12.2021)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
10.39 zł
159,00 zł

Opis

Nowe odkrycia dotyczące zderzeń galaktyk pokazują przyszłość Drogi Mlecznej; 10 najbardziej obiecujących innowacji 2021 – odpowiedzi na najważniejsze wyzwania społeczne – zwłaszcza dotyczące zmian klimatycznych; niszczycielskie burze geomagnetyczne mogą zdarzać się częściej, niż do tej pory sądzono, może to mieć złowrogie konsekwencje dla uzależnionego od energii elektrycznej świata;sztuczna inteligencja jest coraz częściej wykorzystywana do analizy stanów emocjonalnych kandydatów do pracy oraz osób przebywających w miejscach publicznych, jednak takie programy niekoniecznie są bezstronne; badania żyjących i zmumifikowanych pawianów pokazują, dlaczego dawni Egipcjanie czcili te dokuczliwe zwierzęta, i pozwalają ustalić prawdopodobne położenie legendarnego królestwa; system uczenia maszynowego czyni zdumiewające postępy w wyjaśnianiu eksperymentów z zakresu fizyki kwantowej; żyjące w górach Santa Monica pumy płowe (kuguary) przez tak długi czas kojarzyły się wsobnie, że zaczynają pojawiać się u nich objawy wad genetycznych – przygotowywany obecnie niezwykle ambitny program wymieszania ich genów być może pozwoli je uratować.

Gdy inni opisują naukę, nasi autorzy ją tworzą.
"Świat Nauki" jest polską edycją "Scientific American", znanego i cenionego na całym świecie miesięcznika popularnonaukowego o ponad 175-letniej tradycji, wydawanego w kilkunastu wersjach językowych. Poprzez swoje strony internetowe, wydania papierowe i cyfrowe, newslettery i aplikacje dociera do ponad 10 mln ludzi miesięcznie na całym świecie.
Informuje o najnowszych odkryciach naukowych, stanie współczesnych badań w obszarze techniki i technologii. Jego autorzy będący niekwestionowanymi autorytetami, częstokroć laureatami Nagrody Nobla, w atrakcyjny i przystępny sposób piszą o swoich osiągnięciach i tajnikach warsztatu badawczego, pokazują znaczenie nauki w postępie cywilizacyjnym i jej związki z życiem codziennym.
Trzon każdego numeru tworzy 7-8 obszernych, bogato ilustrowanych artykułów. Większość to tłumaczenia z "Scientific American" lub jego obcojęzycznych edycji. Obok artykułów przewodnich czytelnik znajdzie na naszych łamach felietony z pogranicza nauk przyrodniczych i ścisłych, filozofii oraz nauk politycznych, przeglądy nowinek naukowych, informacje ze środowiska akademickiego oraz recenzje najciekawszych książek popularnonaukowych.

czytaj więcej zwiń opis