e-Kiosk.pl - Pismo. Magazyn opinii 12/2021

czytaj

Pismo. Magazyn opinii

12/2021 (01.12.2021)

Liczba stron: 100

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
10.00 zł
80,00 zł

Opis

W grudniu pochylamy się nad tematem miłości. To miłość partnerska, relacje w rodzinie, ale też uczucia, którymi obdarzamy zwierzęta. Temat tradycyjnie poruszamy również okładką - tym razem jej autorką jest Barbara Pospischil.
W tym miesiącu szczególnie polecamy materiały, w których:
– rozmawiamy z Krystyną i Stefanem Chwinami o recepcie na udany (50-letni!) związek,
– Ronan Farrow opowiada o koszmarze kurateli Britney Spears,
– Oksana Zabużko analizuje, co fantazje seksualne mówią o naszych narodach,
– Kate Crawford sprawdza, jak sztuczna inteligencja odczytuje ludzką mimikę,
– Marta Zabłocka („Życie na kreskę”) publikuje komiks o życiu pośmiertnym naszych domowych zwierząt.
Ponadto w numerze znajdziesz opowiadania Joanny Bator i Joanny Rudniańskiej oraz oczywiście felieton Marcina Wichy.

„Pismo. Magazyn opinii” to wyjątkowy projekt medialny, realizowany pro publico bono. Miesięcznik „Pismo” wyróżnia wnikliwość, rzetelność i apolityczność publikowanych tekstów. Tworzą dla niego wybitni autorzy reportaży, esejów, prozaicy i poeci, fotograficy i ilustratorzy. „Pismo” stawia na tzw. long read, czyli obszerne, wnikliwe teksty, które unikają powierzchownych analiz i pospiesznych sądów. Przywiązuje duże znaczenie do weryfikacji faktów we wszystkich tekstach.
„Pismo” jest projektem skierowanym do osób poszukujących jakościowych reportaży poświęconych sprawom krajowym i zagranicznym oraz ludzi zainteresowanych najważniejszymi trendami w kulturze, nauce, technologii i gospodarce oraz ideami kształtującymi współczesne rozwiązania społeczne i polityczne. „Pismo” stawia na obszerne, wnikliwe teksty, które unikają powierzchownych analiz i pospiesznych sądów. Przyglądamy się w nich najważniejszym zjawiskom współczesności i próbujemy odnieść teksty kultury, które o nich mówią, do naszej codzienności. Rozmawiamy z ludźmi, którzy kształtują nasze społeczeństwo i formułują ideowe ramy rzeczywistości, w której funkcjonujemy. W efekcie treści w „Piśmie” stanowią unikalne połączenie faktu, literatury, obrazu oraz humoru.

czytaj więcej zwiń opis