e-Kiosk.pl - Ruch Muzyczny 10/2022

czytaj

Ruch Muzyczny

10/2022 (19.05.2022)

Liczba stron: 52

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
5.90 zł 9.90 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 62% w porównaniu do ceny z okładki

99,06 zł

Opis

W numerze między innymi:
Aleksandra Kurzak w rozmowie z Aleksandrem Laskowskim: „Córka chce mieć własne życie”.
Maszyny komponują nam muzykę. Przykłady ludzko-komputerowej współpracy nad wytwarzaniem kompozycji przywołuje Wioleta Żochowska. O szukaniu dróg skutecznego zastosowania technologii w muzyce Rafał Zapała rozmawia z Wojtkiem Krzyżanowskim. Co powiedziałby Beethoven o „swojej” „X Symfonii”, którą próbowano dokończyć za pomocą SI? Pisze o tym Radosław Wieczorek.
„Pisać, by człowiek chciał żyć” – z Bohdanem Krywopustem, kompozytorem, pianistą i dyrektorem oficyny wydawniczej Muzyczna Ukraina rozmawia Agnieszka Nowok-Zych.
Relacje z festiwali: Beethovenowskiego w Warszawie, Dni Muzyki Nowej oraz Actus Humanus w Gdańsku, Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów oraz Misteria Paschalia w Krakowie, Aix-en-Provence Festival, a także spektakli: „Dracula” w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej, „Sleepless” w Grand Théâtre de Geneve oraz „Aida” w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.
Recenzje 10 albumów, m.in. nagrań skrzypcowych sonat solowych Mieczysława Wajnberga w wykonaniu Gidona Kremera i historycznych nagrań chopinowskich od Anaklasis oraz NIFC, a także nut „Piano Album” Góreckiego i książki Łukasza Smolucha „Polskie tradycje muzyczne na Syberii”.
Ton Koopman pisze o kolekcjonowaniu książek, Danuta Gwizdalanka w cyklu „Tajne/Muzyczne” o polowaniu na szpiegów, a Paweł Bień w „Słuchaniu obrazów” o tajemniczej Dianie.

„Ruch Muzyczny” to najstarsze i najważniejsze polskie czasopismo poświęcone muzyce poważnej wszystkich epok. Publikuje artykuły i komentarze dotyczące bieżącego życia muzycznego, relacje z koncertów, festiwali oraz spektakli operowych i baletowych, recenzje płyt, książek i nut, wywiady z muzykami, felietony, eseje o historii i współczesności muzyki klasycznej. Dla „Ruchu Muzycznego” piszą najlepsi polscy krytycy i publicyści muzyczni. Z pismem stale współpracują wybitni ilustratorzy i fotograficy.

czytaj więcej zwiń opis