e-Kiosk.pl - Tygodnik Do Rzeczy 38/2022

czytaj

Tygodnik Do Rzeczy

38/2022 (18.09.2022)

Liczba stron: 100

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
6.50 zł
199,90 zł

Opis

Czy wycofywanie się z wydawania książek Karola Maya w Niemczech to cenzura idiotów; prezydent nic już nie musi ale może i korzysta z tego, że to od niego zależą losy pomysłów PiS - a to doprowadza do szału Jarosława Kaczyńskiego; portugalskie malarstwo na wystawie w Paryżu; w ostatnich tygodniach PiS zdecydowanie zaostrzył kurs wobec Brukseli, najwidoczniej godząc się z tym, że żadnych pieniędzy z KPO nie zobaczy; pamiętniki wydane niedługo po śmierci ich autorów bywały powodem ostrych protestów, zwłaszcza ze strony potomków i rodzin osób opisanych w tych memuarach bez kurtuazji; sześć scenariuszy wojny; Elżbieta II potrafiła zaskoczyć.

Tygodnik „Do Rzeczy” to pismo o profilu konserwatywno liberalnym dla ludzi, którzy nie boją się myśleć. Kto chce zrozumieć współczesny świat i Polskę powinien po nie sięgnąć. Pismo skupia się na opisywaniu zjawisk politycznych, społecznych, gospodarczych i religijnych z innej niż powszechnie przyjęta perspektywy.
Jego autorzy to znani publicyści, pisarze i historycy. „Do Rzeczy” kieruje Paweł Lisicki, a na stałe pisują w nim m.in. Rafał A. Ziemkiewicz , Piotr Gabryel, Cezary Gmyz, Piotr Semka, Piotr Zychowicz, Kamila Baranowska, Piotr Gociek, Grzegorz Kucharczyk, Wojciech Wybranowski i Łukasz Warzecha.

czytaj więcej zwiń opis