e-Kiosk.pl - Nowa Fantastyka 1/2023

czytaj

Nowa Fantastyka

1/2023 (22.12.2022)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
14.90 zł
84,00 zł

Opis

Rodowód krwi - co nas czeka w prequelu „Wiedźmina”?; Splat!Filmfest; Beowulf na ekranie; wywiad z Damienem Leone; wywiad z Katarzyną Puzyńską; Doom Patrol - dziwaczni superbohaterowie; proza polska: Marta Sobiecka, Wiktor Orłowski; proza zagraniczna: Ruth Nestvold, Nino Cipri, Aleksander Matiuchin.

Pismo krytycznoliterackie

Nowa Fantastyka - literacki miesięcznik z ambicjami i barwny magazyn plastyki, filmu, nauki, cyberkultury. Dwudziesty szósty rok na rynku. Redakcja lansuje gatunek jako nowoczesną literaturę zajętą przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, nauką, cywilizacją, polityką, religią. Aktualna publicystyka kulturalna, recenzje książek, filmów, gier komputerowych, DVD. Fantastyczna literatura polska i zagraniczna. Komiksy, prace graficzne artystów polskich i zagranicznych. Wywiady z ludźmi kultury. Konkursy literackie.

Tematyką przewodnią pisma jest literatura fantastyczna. Publikujemy najciekawsze opowiadania polskich i zagranicznych twórców oraz analityczne artykuły dotyczące różnych aspektów kultury.

W części magazynowej prezentujemy recenzje najciekawszych filmów, książek i komiksów o tematyce fantastycznej, które ukazują się na naszym rynku. Śledzimy fascynujące zjawiska kulturowe, nowe trendy, zwracamy również uwagę na nowinki naukowe. Piszemy o intrygujących zjawiskach i wydarzeniach, publikujemy wywiady z ciekawymi twórcami.

Uwaga: e-wydania nie zawierają płyt CD/DVD, dołączanych do wydań papierowych, jak również prezentów dołączanych jako gratis.

czytaj więcej zwiń opis