e-Kiosk.pl - Forum 17/2023

czytaj

Forum

17/2023 (10.08.2023)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
11.00 zł

Opis

Kim naprawdę był Robert Oppenheimer; Białoruś rozpoczęła kolejne ćwiczenia wojskowe w pobliżu granicy z Polską i Litwą; Grupa Wagnera likwiduje swoją główną bazę Molkino w Kraju Krasnodarskim; wodne planety - Wszechświat jest znacznie bardziej zróżnicowany, niż myśleliśmy; pucz w ostatniej demokracji Afryki Północno-Zachodniej; w USA nastał boom na „tematyczne” osiedla; touroperatorzy sprawdzają, czy Irak jest znowu możliwym celem podróży; królowa i król Bhutanu ostrożnie prowadzą swój kraj ku nowoczesności, chroniąc obyczaje i przyrodę.

Tygodnik Forum, istniejący już od 1965 r., co tydzień dostarcza przeglądu najciekawszych artykułów, komentarzy i analiz z prasy międzynarodowej. Forum jest pismem, które przybliża polskiemu czytelnikowi różne punkty widzenia, prezentuje problemy, poglądy i idee, którymi żyje dzisiaj świat i Europa. Forum pozwala przy tym spojrzeć Polakom na wiele spraw inaczej niż widzą je krajowi dziennikarze i publicyści.

Wśród tytułów, z którymi współpracuje Forum, są gazety amerykańskie, m.in.: The Washington Post, Los Angeles Times, brytyjskie: Financial Times, The Times, The Guardian, niemieckie: Der Spiegel, Sueddeutsche Zeitung, francuskie Le Figaro, L'Express, Le Nouvel Observateur i wiele innych.

czytaj więcej zwiń opis