e-Kiosk.pl - Pismo. Magazyn opinii 2/2024

czytaj

Pismo. Magazyn opinii

2/2024 (08.02.2024)

Liczba stron: 100

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
12.00 zł
80,00 zł

Opis

„Pismo. Magazyn opinii” to miesięcznik, który łączy w sobie fakt, literaturę, obraz oraz humor. Porusza istotne tematy społeczne, ekonomiczne, naukowe, technologiczne, kulturalne i polityczne. Ukazuje się równocześnie w trzech formatach: papierowym, cyfrowym i audio.
W lutym sprawdzamy, jaki jest los 355 kilogramów śmieci, które – statystycznie – każdy z nas produkuje rocznie. Czy ich składowanie jest bezpieczne? Co dzieje się ze składowiskami odpadów? Mało kto zaprząta sobie tym głowę, a problem nieodpowiedniej rekultywacji jest w Polsce poważny. Poza tym w numerze patrzymy między innymi na kolorowe płótna Marka Rothko i z klownami odwiedzamy w szpitalach małych pacjentów.
W najnowszym wydaniu polecamy również:
• esej Michała Potockiego, w którym sprawdza on, jak dziś funkcjonuje Ukraina ogarnięta wojną,
• reportaż Michaela Schulmana o Hollywood, podwójnych standardach i wyścigu po Oscara,
• opowiadanie Aleksandry Zielińskiej i fragment debiutanckiej powieści Marty Hermanowicz.

Pismo. Magazyn Opinii. 02/2024
Karolina Lewestam – Bach w smogu – Rozmowy z K.
Edward Pasewicz – 11 lutego 2002
Amadeusz Świerk – Jurek, Georges – W Kadrze z cyklu Jedni z nas
Aleksandra Zielińska – Pieśń wieloryba
Michał Szczęch – Soczewka Pisma: Rekultywacja po polsku
Katarzyna Nandzik – […]
Damian Nowicki – Żadnej nadgrywki, tylko goły człowiek
Andrzej Sosnowski – Czym jest poezja
Tomasz Kontny, Błażej Qrjusz Kurowski – Gwiazdy
Michał Potocki – Ukraina walczy i politykuje
Mateusz Roesler – Apteczka. Co w niej trzyma Kasia Smutniak?
Sylwia Zientek – Obecność
Zofia Płoska-Czartoryska – W Ramach Pisma: Tau Lewis, Angelus Mortem
Michael Schulman – Największa ze wszystkich gwiazd
Marta Hermanowicz – Koniec
Zuzanna Kowalczyk – À propos śmieci

„Pismo. Magazyn opinii” to wyjątkowy projekt medialny, realizowany pro publico bono. Miesięcznik „Pismo” wyróżnia wnikliwość, rzetelność i apolityczność publikowanych tekstów. Tworzą dla niego wybitni autorzy reportaży, esejów, prozaicy i poeci, fotograficy i ilustratorzy. „Pismo” stawia na tzw. long read, czyli obszerne, wnikliwe teksty, które unikają powierzchownych analiz i pospiesznych sądów. Przywiązuje duże znaczenie do weryfikacji faktów we wszystkich tekstach.
„Pismo” jest projektem skierowanym do osób poszukujących jakościowych reportaży poświęconych sprawom krajowym i zagranicznym oraz ludzi zainteresowanych najważniejszymi trendami w kulturze, nauce, technologii i gospodarce oraz ideami kształtującymi współczesne rozwiązania społeczne i polityczne. „Pismo” stawia na obszerne, wnikliwe teksty, które unikają powierzchownych analiz i pospiesznych sądów. Przyglądamy się w nich najważniejszym zjawiskom współczesności i próbujemy odnieść teksty kultury, które o nich mówią, do naszej codzienności. Rozmawiamy z ludźmi, którzy kształtują nasze społeczeństwo i formułują ideowe ramy rzeczywistości, w której funkcjonujemy. W efekcie treści w „Piśmie” stanowią unikalne połączenie faktu, literatury, obrazu oraz humoru.

czytaj więcej zwiń opis