e-Kiosk.pl - Uważam Rze Historia 2/2014

czytaj

Uważam Rze Historia

2/2014 (30.01.2014)

Liczba stron: 100

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
4.00 zł
130,56 zł

Opis

Oligarcha, który został dysydentem; z Rosją czy przeciwko Rosji; czy warto umierać za Paryż; jak Hitler skompromitował demokrację; Prusy – ostatni rozdział; złota era kondotierów; Savak: irańskie Gestapo; Lenin – morderca zza biurka; Barry’ego Goldwatera walka z lewiatanem; Reagan nie był jastrzębiem; gwiazda wśród Muszkieterów; zapomniane lotnisko asów; ocaleni z Katynia; wojna religijna w Wierzbicy; misja Karskiego w Hollywood; morderca z Jasnej Góry; polskość w nutach zapisana; ludzka twarz Czerwonego Kata; Skarby Rosji – opowieści z krypty.

Wydawany od kwietnia 2012 roku miesięcznik Uważam Rze Historia jest wiodącym na polskim rynku wydawniczym czasopismem popularno naukowym o profilu historycznym. Jego kompozycja strukturalna, układ artykułów i wybór ilustracji opiera się na najlepszych wzorach amerykańskich i angielskich magazynów historycznych takich jak History Today, Brytish Heritage czy Smithsonian.
Najnowszą specjalnością naszego miesięcznika są numery o częściowo monograficznym charakterze, w których skupiamy się wielowątkowo na wydarzeniach lub postaciach, które odcisnęły swoje piętno w dziejach świata. Redakcja współpracuje ze stałym zespołem autorów o liczących się nazwiskach w dyscyplinie historycznej i cenionych na całym rynku prasowym. Jesteśmy także otwarci na młode talenty, którym zapewniamy debiut publicystyczny i rozwój na łamach naszego pisma.
Wraz z ewolucją tej gazety rośnie jej stała i oddana grupa sympatyków. Wzrost sprzedaży i zainteresowania poszczególnymi numerami Uważam Rze Historia z miesiąca na miesiąc pozwala nam wyznaczyć sobie za cel zdobycie pozycji najpoczytniejszego periodyku o charakterze historycznym na polskim rynku prasowym.

czytaj więcej zwiń opis