e-Kiosk.pl - Uważam Rze Historia 3/2014

czytaj

Uważam Rze Historia

3/2014 (20.02.2014)

Liczba stron: 100

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
4.00 zł
130,56 zł

Opis

II RP nieodkryta, jak się żyło przed wojną – wielką historię II RP przebadaną mamy w stopniu co najmniej satysfakcjonującym, ale obok rozgrywała się ta mniejsza – historia codzienności; szalony pies z Libii – Muammar Kaddafi, sponsor międzynarodowego terroryzmu, w latach 80. stał się dla Ameryki wrogiem numer jeden; Wall Street przesuwa żelazną kurtynę – gdy w latach 20. rozpoczął się karnawał pożyczek, mało kto podejrzewał, że będą one miały zasadnicze znaczenie dla sytuacji na świecie po 1945 roku; człowiek, który podzielił naukę – w lutym 2014 r. upływa 205 lat od urodzin Karola Darwina, wielkiego angielskiego przyrodnika, którego teoria ewolucji gatunków pozostaje nadal jedną z najbardziej dyskusyjnych i kontrowersyjnych hipotez w dziejach naszej cywilizacji; marionetka Hitlera – 30 listopada 1938 r. to data tragicznego początku końca Emila Hachy – tego dnia ceniony praski prawnik został wybrany na prezydenta Czechosłowacji.

Wydawany od kwietnia 2012 roku miesięcznik Uważam Rze Historia jest wiodącym na polskim rynku wydawniczym czasopismem popularno naukowym o profilu historycznym. Jego kompozycja strukturalna, układ artykułów i wybór ilustracji opiera się na najlepszych wzorach amerykańskich i angielskich magazynów historycznych takich jak History Today, Brytish Heritage czy Smithsonian.
Najnowszą specjalnością naszego miesięcznika są numery o częściowo monograficznym charakterze, w których skupiamy się wielowątkowo na wydarzeniach lub postaciach, które odcisnęły swoje piętno w dziejach świata. Redakcja współpracuje ze stałym zespołem autorów o liczących się nazwiskach w dyscyplinie historycznej i cenionych na całym rynku prasowym. Jesteśmy także otwarci na młode talenty, którym zapewniamy debiut publicystyczny i rozwój na łamach naszego pisma.
Wraz z ewolucją tej gazety rośnie jej stała i oddana grupa sympatyków. Wzrost sprzedaży i zainteresowania poszczególnymi numerami Uważam Rze Historia z miesiąca na miesiąc pozwala nam wyznaczyć sobie za cel zdobycie pozycji najpoczytniejszego periodyku o charakterze historycznym na polskim rynku prasowym.

czytaj więcej zwiń opis