e-Kiosk.pl - Uważam Rze Historia 4/2014

czytaj

Uważam Rze Historia

4/2014 (20.03.2014)

Liczba stron: 100

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
4.00 zł
130,56 zł

Opis

Władimir Groźny – z kim i o co walczy Rosja od stu lat; jak truliśmy Niemców w czasie okupacji – w walce z Niemcami nie przebieraliśmy w środkach, zabijaliśmy ich także bronią biologiczną; polsko-sowiecka wojna wywiadów na Kresach – z taktyki stosowanej dziś przez Putina na Krymie już ponad 90 lat temu robili użytek bolszewicy na polsko-sowieckim pograniczu; tajna historia gospodarka – Plan Marshalla stał się dziś synonimem wielkiego programu pomocy dla zrujnowanych regionów, gdyby powołujący się na niego wiedzieli, jakie były jego faktycznie skutki, zapewne nigdy więcej by o nim nie wspominali; bij, zabij Anglika – w 1810 r. Brytyjczycy doznali dotkliwej porażki w bitwie pod hiszpańską Fuengirolą, sprawcami ich nieszczęścia byli polscy piechurzy; wiedeńskie lata Hitlera – burzliwe dzieje polityczne i kulturalne stolicy monarchii Habsburgów na początku XX w. to czas, kiedy formowały się poglądy Adolfa Hitlera.

Wydawany od kwietnia 2012 roku miesięcznik Uważam Rze Historia jest wiodącym na polskim rynku wydawniczym czasopismem popularno naukowym o profilu historycznym. Jego kompozycja strukturalna, układ artykułów i wybór ilustracji opiera się na najlepszych wzorach amerykańskich i angielskich magazynów historycznych takich jak History Today, Brytish Heritage czy Smithsonian.
Najnowszą specjalnością naszego miesięcznika są numery o częściowo monograficznym charakterze, w których skupiamy się wielowątkowo na wydarzeniach lub postaciach, które odcisnęły swoje piętno w dziejach świata. Redakcja współpracuje ze stałym zespołem autorów o liczących się nazwiskach w dyscyplinie historycznej i cenionych na całym rynku prasowym. Jesteśmy także otwarci na młode talenty, którym zapewniamy debiut publicystyczny i rozwój na łamach naszego pisma.
Wraz z ewolucją tej gazety rośnie jej stała i oddana grupa sympatyków. Wzrost sprzedaży i zainteresowania poszczególnymi numerami Uważam Rze Historia z miesiąca na miesiąc pozwala nam wyznaczyć sobie za cel zdobycie pozycji najpoczytniejszego periodyku o charakterze historycznym na polskim rynku prasowym.

czytaj więcej zwiń opis