e-Kiosk.pl - Uważam Rze Historia 5/2014

czytaj

Uważam Rze Historia

5/2014 (24.04.2014)

Liczba stron: 100

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
4.00 zł
130,56 zł

Opis

Królestwa Polskiego cud gospodarczy; odrzucony projekt Becka; kiedy znowu wojna; zakazana historia „Gazety Wyborczej”; rozmowa z księżną Sophie de Hohenberg, prawnuczką arcyksięcia Franciszka Ferdynanda; wyniszczanie walutą; apokalipsa w cieniu Katynia; mianowany zdrajcą; śmierć marszałka; kamienie rzucane na oślep; ostatnia przystań floty Zygmunta III; zmarnowana szansa – rozmowa z Barbarą Wachowicz.

Wydawany od kwietnia 2012 roku miesięcznik Uważam Rze Historia jest wiodącym na polskim rynku wydawniczym czasopismem popularno naukowym o profilu historycznym. Jego kompozycja strukturalna, układ artykułów i wybór ilustracji opiera się na najlepszych wzorach amerykańskich i angielskich magazynów historycznych takich jak History Today, Brytish Heritage czy Smithsonian.
Najnowszą specjalnością naszego miesięcznika są numery o częściowo monograficznym charakterze, w których skupiamy się wielowątkowo na wydarzeniach lub postaciach, które odcisnęły swoje piętno w dziejach świata. Redakcja współpracuje ze stałym zespołem autorów o liczących się nazwiskach w dyscyplinie historycznej i cenionych na całym rynku prasowym. Jesteśmy także otwarci na młode talenty, którym zapewniamy debiut publicystyczny i rozwój na łamach naszego pisma.
Wraz z ewolucją tej gazety rośnie jej stała i oddana grupa sympatyków. Wzrost sprzedaży i zainteresowania poszczególnymi numerami Uważam Rze Historia z miesiąca na miesiąc pozwala nam wyznaczyć sobie za cel zdobycie pozycji najpoczytniejszego periodyku o charakterze historycznym na polskim rynku prasowym.

czytaj więcej zwiń opis