e-Kiosk.pl - W Sieci Historii 6/2014

czytaj

W Sieci Historii

6/2014 (29.05.2014)

Liczba stron: 100

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
4.90 zł 6.90 zł

Wybierając prenumeratę w eKiosk, oszczędzasz 5% w porównaniu do ceny z okładki

39,48 zł

Opis

Tysiąc lat Węgrów w Europie; Staf Batory – wybitny Książę Siedmiogrodu i nie tylko; Ludwik Węgierski – I węgierska gałąź dynastii Andegawenów; dynastia Rakoczych a plany podziału Polski w XVII w.; Polacy w węgierskiej wiośnie ludów; Węgrzy w Legionach Polskich 1914-1918; Węgry i wojna Polsko-Bolszewicka 1920; polscy uchodźcy na Węgrzech w latach 1939-1945; 1989 – podobieństwa oraz różnice transformacji w Polsce i na Węgrzech; zbrodnia w Palmirach; czy wielka rzeźba sławiąca komunizm zniknie z centrum Rzeszowa.

Niezwykłe pismo zwycięskiej historii Polski
Pierwszy numer miesięcznika „wSieci Historii” ukazał się 16 maja 2013 r. i od razu uplasował się w czołówce sprzedaży w segmencie miesięczników historycznych. Gdy my mówimy o polskiej historii, przed oczami mamy setki wygranych bitew, bohaterskie szarże po zwycięstwo, podniosłe chwile, odważne czyny w imię prawdy i wolności. Jesteśmy dumni z naszej przeszłości. Dlatego „wSieci Historii” nazywamy miesięcznikiem historii zwy­cięskiej.
W każdym wydaniu miesięcznika odwołujemy się do naturalnej ciekawości każdego Polaka, do chęci zdobywania wiedzy i dowiadywania się o wydarzeniach przeszłych, które wpływają przecież na naszą teraźniejszość i przyszłość. Między innymi dlatego zorganizowaliśmy akcję „Historia jest ciekawa”. Do 8 tys. szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce trafiła w lutym i marcu 2014 paczka zatytułowana „Historia jest ciekawa”, przygotowana specjalnie dla nauczycieli historii. Zaproponowaliśmy, by wykorzystali w nauczaniu historii trzy niezwykłe filmy, które znalazły się w przesłanych materiałach. Książki z filmami dołączane były wcześniej do miesięcznika „wSieci Historii” i spotkały się już z uznaniem czytelników.
Miesięcznik „wSieci Historii” patronuje też najważniejszym wydarzeniom związanym z upowszechnianiem wiedzy historycznej i postaw patriotycznych. Jesteśmy obecni zarówno podczas corocznej inscenizacji bitwy pod Grunwaldem, jak i podczas uroczystości poświęconych Bitwie Warszawskiej 1920.
Redakcja pisma prowadzona przez profesora Jana Żaryna, cenionego przez czytelników publicysty, wsparta doświadczeniami zespołu redakcyjnego tygodnika „wSieci” i portali wPolityce.pl, wNas.pl, gwarantuje doskonałą lekturę i teksty na wysokim poziomie naukowym oraz edytorskim.

czytaj więcej zwiń opis