e-Kiosk.pl - Uważam Rze Historia 8/2014

czytaj

Uważam Rze Historia

8/2014 (24.07.2014)

Liczba stron: 100

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
4.00 zł
130,56 zł

Opis

Paradoksy polskie: Bocheńscy; Pétain: bohater czy zdrajca; szalony Rousseau i umierająca Polska; Rzeczpospolita protestancka; rozmowa z Grzegorzem Braunem, reżyserem i publicystą; praski sierpień ’44; byłem żołnierzem Dirlewangera; krwawa łaźnia 2. Armii; Joanna i rosyjski niedźwiedź; dobra wojna pisarzy; kto zatopił „Noworosyjsk”; historia jednej deklaracji; pancerny pojedynek.

Wydawany od kwietnia 2012 roku miesięcznik Uważam Rze Historia jest wiodącym na polskim rynku wydawniczym czasopismem popularno naukowym o profilu historycznym. Jego kompozycja strukturalna, układ artykułów i wybór ilustracji opiera się na najlepszych wzorach amerykańskich i angielskich magazynów historycznych takich jak History Today, Brytish Heritage czy Smithsonian.
Najnowszą specjalnością naszego miesięcznika są numery o częściowo monograficznym charakterze, w których skupiamy się wielowątkowo na wydarzeniach lub postaciach, które odcisnęły swoje piętno w dziejach świata. Redakcja współpracuje ze stałym zespołem autorów o liczących się nazwiskach w dyscyplinie historycznej i cenionych na całym rynku prasowym. Jesteśmy także otwarci na młode talenty, którym zapewniamy debiut publicystyczny i rozwój na łamach naszego pisma.
Wraz z ewolucją tej gazety rośnie jej stała i oddana grupa sympatyków. Wzrost sprzedaży i zainteresowania poszczególnymi numerami Uważam Rze Historia z miesiąca na miesiąc pozwala nam wyznaczyć sobie za cel zdobycie pozycji najpoczytniejszego periodyku o charakterze historycznym na polskim rynku prasowym.

czytaj więcej zwiń opis