e-Kiosk.pl - Uważam Rze Historia 9/2014

czytaj

Uważam Rze Historia

9/2014 (21.08.2014)

Liczba stron: 100

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
4.00 zł
130,56 zł

Opis

Polak zwycięża – Jagiełło, Sobieski, Poniatowski – czterysta lat polskich triumfów; król nocy – Ludwik II, władający Bawarią w latach 1864-1886, był oderwanym od rzeczywistości marzycielem, który nie lubił zajmować się „państwowymi bagatelkami”; cisi pomocnicy III Rzeszy – formalnie neutralna Szwajcaria w czasie II wojny światowej stanowiła dla Niemiec gospodarcze okno na świat, trudno dziś nawet uwierzyć, że Helwetów wciąż nie zalicza się do sojuszników Hitlera; misje straceńców – samobójcze akcje wojskowe mają równie długą historię jak dzieje wojen w ogóle, jednak dopiero podczas dwudziestowiecznych konfliktów przybrały one formę zorganizowaną – najbardziej spektakularny jest przypadek japońskich kamikadze, ale koncepcje żywych torped znane są także z innych armii, również polskiej.

Wydawany od kwietnia 2012 roku miesięcznik Uważam Rze Historia jest wiodącym na polskim rynku wydawniczym czasopismem popularno naukowym o profilu historycznym. Jego kompozycja strukturalna, układ artykułów i wybór ilustracji opiera się na najlepszych wzorach amerykańskich i angielskich magazynów historycznych takich jak History Today, Brytish Heritage czy Smithsonian.
Najnowszą specjalnością naszego miesięcznika są numery o częściowo monograficznym charakterze, w których skupiamy się wielowątkowo na wydarzeniach lub postaciach, które odcisnęły swoje piętno w dziejach świata. Redakcja współpracuje ze stałym zespołem autorów o liczących się nazwiskach w dyscyplinie historycznej i cenionych na całym rynku prasowym. Jesteśmy także otwarci na młode talenty, którym zapewniamy debiut publicystyczny i rozwój na łamach naszego pisma.
Wraz z ewolucją tej gazety rośnie jej stała i oddana grupa sympatyków. Wzrost sprzedaży i zainteresowania poszczególnymi numerami Uważam Rze Historia z miesiąca na miesiąc pozwala nam wyznaczyć sobie za cel zdobycie pozycji najpoczytniejszego periodyku o charakterze historycznym na polskim rynku prasowym.

czytaj więcej zwiń opis