e-Kiosk.pl - Dzikie Życie 10/2014

czytaj

Dzikie Życie

10/2014 (03.10.2014)

Liczba stron: 40

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
5.00 zł
60,00 zł

Opis

Październikowy numer Dzikiego Życia już w sprzedaży. W artykule otwierającym październikowy numer „Łupkowe wątpliwości. Granice wzrostu świata paliw kopalnych” Marcin Popkiewicz pisze „Gaz łupkowy daje złudzenie, że grę w sięganie po coraz trudniejsze zasoby da się przeciągać w nieskończoność”. Niestety nie da się – problemy dotyczą ceny gazu, wzrostu jego zużycia, sposobów wydobycia, odpadów po szczelinowaniu. Zaś w Polsce „wielki łupkowy niedźwiedź w istocie może okazać się jedynie małym pluszowym misiem”, do tego dochodzi rosnący społeczny opór jak np. w Żurawlowie. Tematami wiodącymi numeru są: gaz łupkowy, kopalnie odkrywkowe, ochrona włochatki. W numerze aż 6 wywiadów! W październikowym numerze DŻ ponadto: „Woda czy gaz?” Tomasza Zdrojewskiego „Żurawlów: w jedności siła” Ismeny Anandini Gallagher. „Kamera jest ważna” wywiad z Lechem Kowalskim. „Uprawa tej ziemi to nasze miejsca pracy” wywiad z Emilem Jabłońskim. „Wasza walka przeciwko wydobyciu gazu łupkowego jest walką dla wszystkich ludzi ” wywiad z José Bové. „Wierć, kochanie – i nie pytaj, co dalej?” Marzeny Kocurek. „Co nowego w polityce energetycznej?” Radosława Gawlika. „Łańcuch Ludzi STOP Odkrywce – w obronie ludzi, przyrody i klimatu” Iwo Łosia. „Kopalnie to gospodarka rabunkowa” wywiad z Anną Dziadek. „Ocalić Łużyce” wywiad z Andreasem Stahlbergiem. „Monitoring i ochrona strefowa włochatki Aegolius funereus na obszarze Natura 2000 OSO Puszcza Knyszyńska” Adama Bohdana. „Dziupla to nie wszystko, czego potrzebuje włochatka” wywiad z Romualdem Mikuskiem. „Sztuka wędrowania” Roberta Jurszo. „Czy świat docenia znaczenie różnorodności biologicznej” Piotra Skubały. „Nieśmiertelność” Ryszarda Kulika. Wieści z kraju. Wieści ze świata. Ścinki.

Dzikie Życie – jedyne pismo w Polsce, w którym problemy niszczenia przyrody zajmują priorytetowe miejsce. Na łamach „Dzikiego Życia” poruszane są najbardziej kontrowersyjne tematy dotyczące dewastacji naturalnych, nieprzekształconych obszarów przyrodniczych.
Nie rezygnujemy z podejmowania „niewygodnych” tematów i kwestii dotyczących niszczenia Przyrody.

Pismo niezależne, nie zawiera reklam komercyjnych.
Bezkompromisowość pisma została doceniona w środowisku związanym z ochroną przyrody a sam miesięcznik wyróżniono właśnie za „odwagę i dociekliwość w opisywaniu problemów związanych z ochroną przyrody”.

Na łamach pisma dowiesz się o:

  • najważniejszych problemach ekologicznych w kraju i na świecie;
  • miejscach eksploatacji środowiska;
  • poglądach intelektualistów i osób publicznych na problemy ochrony przyrody;
  • filozoficznych aspektach ochrony przyrody;
  • poczynaniach urzędników państwowych i służb ochrony przyrody.


Miesięcznik „Dzikie Życie” wydawany jest od 1994 roku. Powstał aby nagłośnić działania zmierzające do ochrony Puszczy Białowieskiej. Od tamtej pory objął patronatem medialnym wiele podobnych inicjatyw, m.in. zakończone sukcesami kampanie dla ochrony dużych drapieżników i Doliny Rospudy oraz sprawę rozbudowy kolei linowej na Kasprowy Wierch.
W „Dzikim Życiu” znajdziesz wywiady, felietony, recenzje książek i muzyki, spotkasz znane osobistości: naukowców czy osoby związane z kulturą, sztuką i sportem. Na łamach czasopisma gościli m.in. Artur Barciś, Krzysztof Czyżewski, Wojciech Eichelberger, Stanisław Lem, Peter Matthiessen, Arne Naess, Jurek Owsiak, Renata Przemyk, John Seed, Olga Tokarczuk, Beata Tyszkiewicz, Maciej Żurawski.

Czytając Dzikie Życie wspierasz działania na rzecz zachowania najcenniejszych miejsc polskiej przyrody!

Sprawdź bezpłatne wydanie "Dzikiego Życia".

czytaj więcej zwiń opis