e-Kiosk.pl - Uważam Rze Historia 11/2014

czytaj

Uważam Rze Historia

11/2014 (23.10.2014)

Liczba stron: 100

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
4.00 zł
130,56 zł

Opis

Polityka w cieniu zbrodni – wciąż nie znamy prawdziwej przyczyny katastrofy na Gibraltarze, w której zginął gen. Sikorski – wiele wskazuje jednak na to, że był to zamach; diabelski wynalazek – druk nie był jedynie nowinką techniczną, którą rozpropagował Jan Gutenberg, druk stworzył nowy porządek umysłu i jego nowy chaos; Dawid kontra Goliat – Talvisota, czyli wojna zimowa między ZSRR a Finlandią z przełomu 1939 i 1940 roku – skazani na pożarcie Finowie zadali Sowietom olbrzymie straty i obronili niepodległość; sowiecka rewolucja seksualna – w grudniu 1917 roku Lenin jednym podpisem zlikwidował instytucję małżeństwa kościelnego i wprowadził uproszczone do maksimum rozwody; skandalistka w stylu art déco – Tamara Łempicka: malarka, automobilistka, biseksualistka – każde z tych wcieleń wykreowała i wykorzystała, by promować siebie i swoje obrazy i odniosła sukces; ostatni żołnierz Hitlera – FBI poszukiwało Georga Gärtnera przez 40 lat, ten były żołnierz Afrika Korps zbiegł z amerykańskiego obozu jenieckiego i zdobył nową tożsamość.

Wydawany od kwietnia 2012 roku miesięcznik Uważam Rze Historia jest wiodącym na polskim rynku wydawniczym czasopismem popularno naukowym o profilu historycznym. Jego kompozycja strukturalna, układ artykułów i wybór ilustracji opiera się na najlepszych wzorach amerykańskich i angielskich magazynów historycznych takich jak History Today, Brytish Heritage czy Smithsonian.
Najnowszą specjalnością naszego miesięcznika są numery o częściowo monograficznym charakterze, w których skupiamy się wielowątkowo na wydarzeniach lub postaciach, które odcisnęły swoje piętno w dziejach świata. Redakcja współpracuje ze stałym zespołem autorów o liczących się nazwiskach w dyscyplinie historycznej i cenionych na całym rynku prasowym. Jesteśmy także otwarci na młode talenty, którym zapewniamy debiut publicystyczny i rozwój na łamach naszego pisma.
Wraz z ewolucją tej gazety rośnie jej stała i oddana grupa sympatyków. Wzrost sprzedaży i zainteresowania poszczególnymi numerami Uważam Rze Historia z miesiąca na miesiąc pozwala nam wyznaczyć sobie za cel zdobycie pozycji najpoczytniejszego periodyku o charakterze historycznym na polskim rynku prasowym.

czytaj więcej zwiń opis