e-Kiosk.pl - Cyfrowa Polska 2/2011

czytaj

Cyfrowa Polska

2/2011 (20.04.2011)

Liczba stron: 68

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
25.00 zł

Opis

Temat numeru: cloud computing; samorządowcy wciąż mają niedosyt IT; rozmowa z Piotrem Kołodziejczykiem, podsekretarzem stanu w MSWiA; edukacja: kupić, zrobić czy dostać – uczelniane dylematy systemowe; rozmowa z Krzysztofem Głombem, prezesem Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”; słońce zaopatruje polskie szpitale w prąd i ciepło; opis przedmiotu zamówienia w przetargach na dostawę sprzętu komputerowego może determinować wybór wykonawcy; badanie sieci bezprzewodowych, województwo lubuskie; systemy teleinformatyczne: centra powiadamiania ratunkowego.

Cyfrowa Polska jest dwumiesięcznikiem o technologiach teleinformatycznych w sektorze publicznym. Adresatami pisma są osoby podejmujące kluczowe decyzje dotyczące rozwoju gminy, powiatu, regionu, szkoły, czy szpitala. Cyfrowa Polska trafia również do administracji rządowej i parlamentu. Poruszamy także zagadnienia, które choć wykraczają poza sektor publiczny, dotyczą nas wszystkich, a więc mają publiczny charakter. Stąd w piśmie takie działy, jak „Technologie w służbie publicznej”, czy „Energetyka i infrastruktura”.
Nasz dwumiesięcznik jest autorskim projektem wydawnictwa ITR. Jego wyjątkowość polega m.in. na tym, że w jednym piśmie spotykają się treści adresowane do powszechnego w naszym systemie ustrojowym trójkąta decyzyjnego: samorząd – szkoła – szpital. Drugą sprawą wyróżniającą Cyfrową Polskę, jest sposób prezentacji treści, który można streścić w zdaniu: minimum technologii, maximum wiedzy dla użytkownika. Decydenci nie są technologami. Nie muszą wiedzieć jak to działa, ale powinni wiedzieć co to daje. Udzielanie odpowiedzi na to pytanie jest podstawowym zadaniem Cyfrowej Polski. Dlatego, choć łamy pisma są otwarte dla dostawców, głównymi bohaterami każdego wydania są użytkownicy teleinformatyki. Z tych powodów mimo krótkiego istnienia na rynku, Cyfrowa Polska jest ważnym kanałem komunikacji między branżą IT, a odbiorcami z sektora publicznego.

czytaj więcej zwiń opis