e-Kiosk.pl - Forum 13/2022

czytaj

Forum

13/2022 (13.06.2022)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
9.00 zł

Opis

W dziesiątym roku pontyfikatu papież Franciszek stanął w obliczu wielu przeciwności; „The Guardian” zapowiada, że zwycięstwa Igi Świątek mogą być początkiem epoki jej dominacji w tenisie; w Niemczech nie brak wielbicieli Adolfa Hitlera i III Rzeszy - stowarzyszenie Exit pomaga zerwać z przeszłością tym, którzy zdołali się opamiętać; los mieszkańców Mariupola, zrównanego z ziemią przez rosyjskiego najeźdźcę; to, czego przez lata nie mogli dokonać fińscy politycy, błyskawicznie osiągnął Putin; policja religijna w Kabulu; coraz bardziej chciwa kasta krezusów podbija świat i pogłębia nierówności.

Tygodnik Forum, istniejący już od 1965 r., co tydzień dostarcza przeglądu najciekawszych artykułów, komentarzy i analiz z prasy międzynarodowej. Forum jest pismem, które przybliża polskiemu czytelnikowi różne punkty widzenia, prezentuje problemy, poglądy i idee, którymi żyje dzisiaj świat i Europa. Forum pozwala przy tym spojrzeć Polakom na wiele spraw inaczej niż widzą je krajowi dziennikarze i publicyści.

Wśród tytułów, z którymi współpracuje Forum, są gazety amerykańskie, m.in.: The Washington Post, Los Angeles Times, brytyjskie: Financial Times, The Times, The Guardian, niemieckie: Der Spiegel, Sueddeutsche Zeitung, francuskie Le Figaro, L'Express, Le Nouvel Observateur i wiele innych.

czytaj więcej zwiń opis