e-Kiosk.pl - Forum 23/2022

czytaj

Forum

23/2022 (03.11.2022)

Liczba stron: 84

Dostępne na:

 
Pojedyncze wydanie
11.00 zł

Opis

Czy Mark Zuckerberg uratuje dzieło życia; pogrzeby lodowców, pomniki wymarłych gatunków, artystyczna instalacja nieistniejącego już lasu – na całym świecie ludzie szukają sposobów na upamiętnienie ginącej przyrody; nie wszyscy pogodzili się z wygraną Luli w wyborach; chińskie władze od lat bezwzględnie prześladują Ujgurów; LSD w leczeniu depresji; lustracja wspinaczy wysokogórskich; Wiktor Jerofiejew nie może się nadziwić, że Rosja ciągle jeszcze istnieje.

Tygodnik Forum, istniejący już od 1965 r., co tydzień dostarcza przeglądu najciekawszych artykułów, komentarzy i analiz z prasy międzynarodowej. Forum jest pismem, które przybliża polskiemu czytelnikowi różne punkty widzenia, prezentuje problemy, poglądy i idee, którymi żyje dzisiaj świat i Europa. Forum pozwala przy tym spojrzeć Polakom na wiele spraw inaczej niż widzą je krajowi dziennikarze i publicyści.

Wśród tytułów, z którymi współpracuje Forum, są gazety amerykańskie, m.in.: The Washington Post, Los Angeles Times, brytyjskie: Financial Times, The Times, The Guardian, niemieckie: Der Spiegel, Sueddeutsche Zeitung, francuskie Le Figaro, L'Express, Le Nouvel Observateur i wiele innych.

czytaj więcej zwiń opis